MILLERS OILS: NOWY OLEJ DO SILNIKÓW FORD ECOBOOST

Millers 5w20 s

Na polskim rynku debiutuje nowy olej silnikowy renomowanego, angielskiego producenta – Millers Oils. Olej o nazwie XF Longlife EB 5w20 przeznaczony jest do nowoczesnych silników Ford 1,0 EcoBoost.

Jest on w pełni syntetyczny, energooszczędny zgodny z normą Ford WSS-M2C948-B. Zapewnia zużycie paliwa o 1,1 proc. niższe niż typowy olej spełniający wymagania normy WSS-M2C913-C. Jest w pełni kompatybilny i polecany do stosowania w silnikach benzynowych wymagających oleju WSS-M2C913-B oraz 913-C, a także WSS-M2C925-B (z kilkoma wyjątkami takimi jak np. Ford Ka, Focus ST oraz Focus RS).


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
OLEJE MILLERS OILS


Można natomiast stosować go w obecnych modelach: Fiesta, Focus, C-Max, Grand C-Max, jak też w innych samochodach, które wymagają oleju 5w20 o takiej specyfikacji.

W najbliższym czasie Millers Oils przedstawi kolejne, nowe produkty z serii Premium.

Firma Millers Oils została założona w 1887 roku przez John’a Watson Miller. Jako pierwsza zaprezentowała olej silnikowy dedykowany do samochodów Diesel, a obecnie ciężko pracuje na wizerunek światowego lidera w technologii redukcji tarcia. W styczniu 2012, firma przedstawiła oleje silnikowe wykorzystujące najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nanotechnologii. Gama produktów Millers Oils dla motoryzacji obejmuje 6 linii: Premium (najwyższej jakości oleje i dodatki do paliw dla samochodów osobowych), Trident (uniwersalne oleje warsztatowe), Motorsport (wyczynowe środki smarne), Classic (dla pojazdów zabytkowych i klasycznych), Motorcycle (oleje dla motocykli), oraz Falcon Lubricants (oleje silnikowe i przekładniowe o znakomitej relacji ceny do jakości).

W Polsce, marka Millers Oils jest obecna od 2008 roku.