MINI: FORMULA – CZYLI JAK SPĘDZIĆ URLOP (ŻART)

Do rodziny produktów MINI dołącza luksusowa przyczepa kempingowa oraz stylowy namiot, który z łatwością może zostać zamontowany na dachu auta. Produkty z najnowszej linii Formula są dostępne na rynku od 1 kwietnia.

Brytyjski producent samochodów po marcowej prezentacji konceptu MINI Clubvan, przedstawia swoim miłośnikom propozycję wakacji. Dwuosobowa przyczepa kempingowa oraz namiot to propozycja dla osób, które pragną, aby ich wypoczynek stał się przygodą.

MINI to samochód na wyprawy dalekie i bliskie. Ile razy zdarzyło Ci się znaleźć doskonałe miejsca na nocleg pod gwiaździstym niebem, ale Twój samochód był zbyt duży, aby zmieścić się na leśnej ścieżce, a sprzęt do biwakowania za ciężki, aby go przenieść? MINI Countryman zaprowadzi każdego w najbardziej urokliwe, ale i niedostępne miejsca, natomiast stylowa przyczepka kempingowa „Cowley” sprawi, że biwakowanie nie będzie przypominało Ci wyłącznie o studenckich wyprawach, a stanie się synonimem luksusu. Dwie wygodne kuszetki, dwupalnikowa kuchenka gazowa, zbiornik na wodę z pompą i akcesoriami do zmywania, panele słoneczne służące do ładowania pokładowej baterii oraz 230 V gniazdka zasilającego lodówkę, telewizor/DVD oraz system stereo to tylko z kilka z niewielu akcesoriów, które urozmaicą każdy wyjazd za miasto.

„Maksymalna przyjemność z wycieczek krajoznawczych przy jak najmniejszym rozmiarze auta” to credo, które sprawia, że ten ekskluzywny pied-a-terre na kołach obrazuje kreatywne podejście marki do jak najefektywniejszego zagospodarowania przestrzeni. Kształty przyczepki były inspirowane okrągłymi zagięciami znanymi z drzwi MINI. Dodatkowo zamontowane w Cowleyu drzwi posiadają przesuwane okna, które były montowane w klasycznym Mini z 1969 roku. Przyciągająca uwagę przyczepka jest tylko o 12 centymetrów szersza od modelu Clubman i waży niecałe 300 kilogramów, dzięki czemu w żaden sposób nie wpłynie na radość z jazdy samochodem.

W sportowych modelach samochodów spod znaku John Cooper Works, gdzie nie ma możliwości zamocowania przyczepki, rozwiązaniem będzie dwuosobowy namiot Swindon. Można go z łatwością w całości zamontować na dachu MINI, MINI Clubman oraz MINI Countryman. Teraz, aby spędzić romantyczną noc pod gołym niebem, wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce, wspiąć się na dach swojego auta, podnieść górną część namiotu, położyć poduszki oraz kołdrę i przez resztę nocy wpatrywać się w piękno gwiazd. Design namiotu sprawia, że wspólnie z samochodem tworzy on nieszablonową, wyjątkową całość.

MINI nie po raz pierwszy nietuzinkowo podchodzi do zagospodarowania przestrzeni na nocleg. W czasie Mistrzostw Świata w 2006 roku marka wprowadziła usługę „fan hotels” polegającą na zmianie wnętrz samochodów MINI w miejsca noclegowe dla fanów drużyn narodowych Włoch, Francji i Brazylii.

Oczywiście – choć bardzo szkoda – był to jedynie żart Prima Aprilisowy…