MINI: NOWY COOPER E W LINII CLASSIC TRIM

Podstawowy, w pełni elektryczny model MINI imponuje wydajnym napędem elektrycznym i frajdą z jazdy.

Wygodna przestrzeń w kokpicie i niewielki promień zawracania sprawiają, że nowe MINI Cooper E jest idealnym kompanem do codziennej jazdy.


Zobacz relacje:

VOLKSWAGEN: RUSZYŁA PRZEDSPRZEDAŻ NOWEGO WCIELENIA MODELU GOLF
 

PREMIERY


 

W pełni elektryczne MINI Cooper łączy nowoczesny, ekologiczny układ napędowy z frajdą z jazdy. Podobnie jak cała nowa rodzina modeli MINI, również MINI Cooper E jest dostępne w czterech liniach stylistycznych. Classic Trim oferuje nowe kolory lakieru i kontrastujący dach. Charakter kultowego trzydrzwiowego MINI szczególnie wyraziście prezentuje się w kolorze Sunny Side Yellow z kontrastującym dachem i białymi lusterkami.

W linii Classic Trim powierzchnie kokpitu pokryte są dwukolorową czarno-niebieską dzianiną, która tworzy stylowy kontrast z wysokiej jakości tapicerką ze sztucznej skóry Vescin, która dostępna jest w kolorze szarym lub czarnym z perforowanym wzorem w pepitkę.

Nowy, w pełni elektryczny MINI Cooper E, to model, który jest doskonałą opcją podstawową w nowej rodzinie MINI. Moc 184 KM gwarantuje inspirującą zwinność i ekscytujące, natychmiastowe przyspieszenie bez kompromisów – mówi Stefanie Wurst, szefowa MINI.

Emocjonująca frajda z jazdy i szybkie ładowanie.

Dobrze leżącej w dłoniach kierownicy zapewnia bezpośredniość i emocjonujące prowadzenie. Większy rozstaw kół i osi optymalizują dynamikę w wymagających sytuacjach podczas jazdy. Natychmiastowe dostarczanie mocy przez silnik elektryczny do maksimum zwiększa gokartowe właściwości jezdne.

Akumulator MINI Cooper E (zużycie energii w cyklu mieszanym: 14,3 – 13,8 kWh/100 km wg WLTP; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km) o pojemności 40,7 kWh pozwala osiągnąć zasięg 305 km w cyklu testowym WLTP.

W trasie 28 minut ładowania z mocą 75 kW wystarcza, aby naładować akumulator MINI Cooper E z 10 do 80%. Napęd elektryczny o mocy 135 kW / 184 KM dostarcza w dowolnej chwili maksymalny moment obrotowy 290 Nm i umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w jedyne 7,3 s.

Charakterystyczny wygląd w miejskim stylu.

Sylwetkę pojazdu charakteryzują typowe dla MINI proporcje. Kompaktowe wymiary ułatwiają prowadzenie i znalezienie miejsca parkingowego.

Z przodu okrągłe reflektory MINI i ośmiokątny grill przedni tworzą charakterystyczną twarz MINI. Dzięki unikalnym sygnaturom świetlnym reflektory diodowe podkreślają oryginalny wygląd MINI Coopera E. Koła w rozmiarze od 16 do 18 cali dostępne są w różnych zoptymalizowanych aerodynamicznie wzorach.

Większy komfort i bezpieczeństwo w mieście.

Aktywny regulator prędkości kontroluje odstęp od poprzedzającego pojazdu i stale monitoruje drogę, odpowiednio wcześniej rozpoznając potencjalnie niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym. Asystent parkowania automatycznie rozpoznaje miejsca parkingowe i po naciśnięciu przycisku automatycznie parkuje samochód.