MINI: PRACOWITY ROK 2019 Z REKORDEM SPRZEDAŻY W POLSCE

Marka MINI może uznać ubiegły rok za bardzo udany. Brytyjski producent po raz kolejny odnotował rekordową liczbę zarejestrowanych samochodów na polskim rynku.

Wynik 2 391 rejestracji zapewnił wzrost sprzedaży o 21 procent w stosunku do poprzednich 12 miesięcy.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Spośród wszystkich modeli dostępnych w portfolio marki z segmentu miejskiej mobilności premium, największym zainteresowaniem klientów cieszył się Countryman (786 rejestracji). Kolejne miejsca zajęły odpowiednio 3-drzwiowy Hatch (493 rejestracje) oraz jego 5-drzwiowy odpowiednik (479 rejestracji).

Mocną pozycję brytyjskiej marki na polskim rynku odzwierciedla również wynik w segmencie samochodów zelektryfikowanych. Countryman Cooper S E ALL, pierwsze seryjnie auto producenta umożliwiające bezemisyjną jazdę, już drugi rok z rzędu było najpopularniejszą w naszym kraju hybrydą typu plug-in, z łączną liczbą 197 zarejestrowanych pojazdów.

W tym roku do sprzedaży trafi także w pełni elektryczny model – Cooper SE. Samochód będzie wyposażony w silnik elektryczny o mocy 184 KM i akumulator litowo- jonowy zapewniający zasięg od 235 do 270 km.

– Kolejny rok, w którym odnotowaliśmy rekordową liczbę rejestracji to potwierdzenie stale rosnącej popularności MINI wśród polskich kierowców. Obserwujemy również coraz większe zainteresowanie marką ze strony klientów flotowych oraz przedstawicieli małych i średnich firm. W zeszłym roku obchodziliśmy 60. urodziny MINI. Jednocześnie, pamiętając o naszym dziedzictwie, łączymy tradycyjne wartości marki z nowoczesnością. Ten rok jest dla nas przełomowy ze względu na rozbudowę gamy modelowej o samochód napędzany wyłącznie prądem. Do sprzedaży wprowadzimy w pełni elektryczny model MINI Cooper SE, który pozwala na poruszanie się po mieście do 270 km na jednym ładowaniu baterii – powiedział Rafał Znyk, Head of MINI Polska.

Na 2020 r. MINI zapowiedziało jeszcze jedną premierę. W czerwcu do sprzedaży trafi John Cooper Works GP, oferowany w limitowanej serii 3 000 egzemplarzy. Najmocniejszy model w historii marki będzie wyposażony w turbodoładowany 4-cylindrowy silnik o pojemności 2,0 l, mocy 306 KM i momencie obrotowym o wartości 450 Nm.

W ubiegłym roku MINI poszerzyło również sieć dealerską: nowe salony zostały otworzone w Lublinie, Bielsku- Białej oraz Rzeszowie.