MINI: ROBERTO CAVALLI NA AUKCJĘ LIFE BALL 2013

Lifeball 2012

Charytatywne wydarzenie Life Ball odbędzie się 25 maja 2013 roku. Jest to połączenie tradycji spektakularnego wiedeńskiego balu z wyjątkową imprezą. MINI jak co roku przekaże na aukcję wyjątkowe auto, a zysk z jego sprzedaży przekazywany jest na walkę i zapobieganie HIV i AIDS.

W ciągu kilku ostatnich lat udało się zebrać kwotę ponad pół miliona euro. Tradycyjnie już MINI wystawiane na aukcji trafia do osobistości ze świata mody, która zmienia je w prawdziwe dzieło sztuki. Projektant jest także obecny podczas pokazu mody na Life Ball.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W tym roku ta zaszczytna honorowa funkcja przypadła w udziale Roberto Cavalliemu, jednemu z najbardziej znanych projektantów mody, który stworzy niepowtarzalny egzemplarz modelu MINI Paceman.

– Praca nad MINI była dla mnie wyjątkowo ekscytującym i inspirującym wyzwaniem. Musiałem stworzyć projekt auta, który odzwierciedla mój styl w modzie oraz w życiu. To nie lada zadanie, ale również niezwykle fascynujące doświadczenie – zdradził Cavalli.

W rezultacie powstał absolutnie wyjątkowy samochód, który wykracza poza granice typowej stylistyki motoryzacyjnej.

MINI i „Baśnie z tysiąca i jednej nocy”

Od 1993 roku Life Ball wspiera walkę z HIV i AIDS, co roku gromadząc tysiące zaangażowanych społecznie gości na placu Rathausplatz przed wiedeńskim ratuszem. Bazując na motywie „Baśni z tysiąca i jednej nocy” na scenie Red Ribbon królował będzie orientalny styl oraz baśniowe kostiumy. MINI jest częścią projektu Life Ball od 2001 roku i w tym czasie do współpracy zaproszono wiele sław ze świata mody (Donatella Versace, Renzo Rosso, Angela Missoni czy Diane von Furstenberg). Dzięki pomysłowym modyfikacjom oraz indywidualnej stylizacji typowej dla każdej z ikon świata mody, wyjątkowe egzemplarze MINI zmieniają się w poszukiwane kolekcjonerskie perełki wystawiane na aukcjach podczas AIDS Solidarity Gala, z których dochód przeznaczany jest na walkę z HIV i AIDS.

Lifeball 2012