MISTRZYNI NA MOTOCYKLU DOŁĄCZA DO ZESPOŁU YAMAHY

Joanna Miller to czołowa polska zawodniczka motocrossowa, która ma na swoim koncie także międzynarodowe sukcesy. Obecnie dołączyła ona do rodziny Yamahy.

26-latka powiększyła szeregi Teamu Bros Racing, prowadzonego przez braci Karola i Łukasza Kędzierskich.


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


 

Barwy zespołu reprezentują aktualnie tacy zawodnicy jak Paweł Wizgier, Damian Bykowski, Jakub Śniady oraz Hanna Szczucińska.

Joasia wybrała na ten sezon Yamahę YZ250F i choć w tej chwili część rund jest odwołana, a pozostałe stoją pod znakiem zapytania, zawodniczka nadal ma nadzieję na możliwość stanięcia do walki po jej piąty w karierze tytuł mistrzyni Polski w klasie Kobiet.

Joanna Miller jest czterokrotną mistrzynią kraju i piątą zawodniczką Mistrzostw Europy w 2017 roku. Pierwsze kroki w motocrossie stawiała w wieku 13 lat na motocyklu Yamaha YZ85 i była wówczas jedną z nielicznych kobiet w polskim off- roadzie. Dziś po latach zmagań w męskim gronie, gdzie wielokrotnie pokonywała swoich kolegów, stanowi przykład dla wielu młodszych zawodniczek, które za jej przykładem zaczęły uprawiać motocross.

– Bardzo się cieszę, że z pomocą Bros Racing dołączyłam do rodziny Yamahy. Nie ukrywam, że już od jakiegoś czasu ciągnęło mnie do »niebieskiego«. Motocykl zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Łatwo prowadzi się w zakrętach i po zaledwie kilku okrążeniach czułam się na nim naprawdę komfortowo. Aktualnie powoli zaczynam trenować i z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu – mówi Joasia Miller.

– Czekaliśmy na Asię kilka lat. W parze z talentem i pracowitością idzie jej niesamowita osobowość. Bardzo cieszymy się, że dołączyła do niebieskiej rodziny Yamaha! – podsumowuje Wioletta Filipowska, dyrektor sprzedaży motocykli Yamaha Motor Polska.

– Oprócz tego, że Asia jest utalentowaną zawodniczką, to jest również przesympatyczną osobą, która wniesie na pewno dużo pozytywnej energii do rodziny Yamaha – dodaje Karol Kędzierski, szef Bros Racing Team.