MITSUBISHI: ASX I LANCER Z TYTUŁEM TOP SAFETY PICK

Mit 1_002au

Eksperci z instytutu Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) zaliczyli dwa modele z rocznika 2013 dostępne w salonach Mitsubishi Motors North America (MMNA) do grona najbezpieczniejszych pojazdów oferowanych na rynku amerykańskim.

Mowa tu o funkcjonalnym, kompaktowym, sportowym sedanie Mitsubishi Lancer oraz dynamicznym, kompaktowym crossoverze ASX. Zdaniem ekspertów instytutu IIHS to jedne bezpieczniejszych modeli 2013 roku. Stąd uhonorowanie ich tytułem Top Safety Pick.

Po uwzględnieniu wyróżnienia dla 5-drzwiowej wersji Sportback, Mitsubishi Lancer szósty rok z rzędu zostaje włączony do elitarnej grupy modeli, które spełniły wymogi rygorystycznych testów zderzeniowych przeprowadzanych przez instytut IIHS. Lancer z rocznika 2013 to jednocześnie jedno z oszczędniejszych aut w gamie modelowej koncernu, bowiem w testach autostradowych amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska pojazd ten pokonywał 14,45 kilometra na litrze paliwa.

Po raz drugi z rzędu, tytuł Top Safety Pick otrzymał pięcioosobowy, kompaktowy crossover Mitsubishi ASX, który w próbie autostradowej na jednym litrze paliwa może pokonać 13,18 kilometra.

Obydwa wyróżnienia są znakomitym podkreśleniem 30. rocznicy debiutu koncernu Mitsubishi Motors na amerykańskim rynku.

Mitsubishi Lancer z roku modelowego 2013 jest już dostępny w polskiej ofercie firmy spod znaku Trzech Diamentów. Zmodernizowany model ASX 2013 zadebiutuje w Polsce już niebawem.

Mit 2_305_0545