MITSUBISHI: ASX WYGRYWA W KONKURSIE SUPERPRODUKT 2013

Mitsu_28

Mitsubishi ASX otrzymał główną nagrodę Superprodukt 2013 w konkursie organizowanym przez miesięcznik Świat Kobiety. Jednocześnie model zdobył tytuł Najlepszego Samochodu Kobiecego 2013.

Główna nagroda w konkursie była przyznawana głosami czytelniczek, które głosowały wybierając spośród aż 340 różnych produktów, w tym samochodów, zgłoszonych do udziału w tej rywalizacji.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


z kolei w gronie jury Kobiecego Samochodu Roku znaleźli się lekarze wielu specjalności oraz aktorki Grażyna Wolszczak i Katarzyna Zielińska. Jurorzy testowali i oceniali zgłoszone pojazdy, zwracając szczególną uwagę na cechy wyjątkowo cenione przez większość użytkowniczek samochodów: dynamikę, bezpieczeństwo, wygląd i jakość wykonania oraz wygodę.

Produkowany w Japonii Mitsubishi ASX wyróżnia się wśród konkurencji dynamiczną sylwetką z pojemnym i ergonomicznym wnętrzem, wysoką jakością materiałów a także oszczędnymi, najnowocześniejszymi niskoprężnymi silnikami Diesla konstrukcji Mitsubishi o pojemności 1.8 litra i 2.2 litra i mocy 150 KM. Te przyjazne środowisku i dynamiczne jednostki współpracują z 6-biegową ręczną skrzynią biegów (1.8 DiD) i 6-stopniową automatyczną przekładnią (2.2 DiD) i są oferowane z napędem na dwie osie.

Aktualnie w ofercie jest dostępne Mitsubishi ASX w limitowanej wersji RalliArt 2.2 DiD AT 4WD, które wyróżnia się zestawem wysmakowanych elementów wyposażenia i dodatków ze słynnym, sportowym logo RalliArt. Mitsubishi ASX oferowany jest także z niezwykle oszczędnym i dynamicznym silnikiem benzynowym 1.6 litra o mocy 117 KM, manualną 5-biegową przekładnią i z napędem na przednią oś.

Dzięki niezwykle bogatemu wyposażeniu, w skład którego wchodzi między innymi 7 poduszek powietrznych i systemy aktywnej kontroli trakcji (TCL) i stabilizacji pojazdu (ASC), system wspomagający ruszanie pod górę (HSA), ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD), układ wspomagania hamowania i system ostrzegania o nagłym hamowaniu, pojazd zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Mitsubishi ASX jest w Polsce oferowane w cenie od 63 300 zł z 4-letnią gwarancją do 300 000 km i możliwością przedłużenia tej gwarancji do 5 lat.