MITSUBISHI: DWIE PREMIERY AUT NA SPECJALNEJ PREZENTACJI ASMR

mitsubishi-asx-l200-1

Jak już szeroko informowaliśmy, w Warszawie odbyła się prezentacja dwóch nowych modeli samochodów Mitsubishi – ASX oraz L200, na którą została zaproszona także nasza redakcji.

Polski oddział marki nie po raz pierwszy zdecydował się na niestandardowy scenariusz wydarzenia.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Producent wykorzystał do prezentacji – czego jeszcze nie było w polskiej motoryzacji – zjawisko ASMR.

mitsubishi-asx-l200-2

Zadanie zorganizowania premiery dwóch modeli, które bardzo się od siebie różnią nie było łatwe. Podczas jednego spotkania trzeba było zaprezentować gościom nowe Mitsubishi ASX – kompaktowej wielkości SUV-a, napędzanego nowym, benzynowym silnikiem z systemem zmiennych faz rozrządu o pojemności 2.0 litra, który współpracuje z automatyczną przekładnią CVT ze sportowym trybem pracy i 6 przełożeniami oraz z skrzynią manualną.

Auto wyróżnia się całkowicie nowym, niezwykle wyrazistym projektem nadwozia z charakterystycznymi reflektorami LED i nowym systemem multimedialnym z 8-calowym wyświetlaczem dotykowym. ASX jest oferowany z napędem na jedną lub na cztery koła.

mitsubishi-asx-l200-3

Drugim debiutantem był słynący z wytrzymałości i niezawodności nowy pickup L200. Auto napędza nowoczesny turbodiesel o pojemności 2.2-litra, współpracujący z 6-biegową automatyczną lub manualną przekładnią. System napędu 4WD najnowszej generacji gwarantuje lepsze zdolności terenowe, także dzięki nowej funkcji Off-Road.

L200 wyróżnia także spośród konkurencji możliwość korzystania z napędu 4×4 przy dowolnej prędkości jazdy i na dowolnym rodzaju nawierzchni. Poprawiono komfort i własności jezdne a na liście wyposażenia znalazło się kilkanaście zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

mitsubishi-asx-l200-4

By dobrze przedstawić dwa nowe modele miejsce wydarzenia podzielono na dwie części: świat miejski charakterystyczny dla modelu ASX i świat terenowy właściwy dla modelu L200. Uczestnicy kierowani przy wejściu do wybranej części nie wiedzieli, gdzie wchodzą i czego doświadczą. Podczas oficjalnej części goście mogli usłyszeć w słuchawkach wyjątkowe, przyjemne dla ucha dźwięki samochodów Mitsubishi.

Odgłosy miasta oraz głosy natury połączone z otwieraniem auta, stukaniem palcami o poszczególne elementy nowych modeli, dźwięki kierownicy, kierunkowskazów, zamykania schowka – materiał został nagrany jako ASMR, wywołujący szereg relaksujących reakcji i charakterystyczne mrowienie na karku. Konferencja była prowadzona równocześnie przez dwójkę znanych aktorów i ambasadorów marki – Annę Cieślak i Bartłomieja Topę, którzy wprowadzali w świat ASMR danego modelu.

mitsubishi-asx-l200-5

Ambasadorzy zaprezentowali również hasło wydarzenia „Dwa światy, jedna pasja”. Kulminacyjnym momentem było opadnięcie kurtyny rozdzielającej dwa światy – dwie części sali, gdy uczestnikom ukazała się druga część sali z kolejną premierą wieczoru. Gości wydarzenia powitał prezes polskiego oddziału Mitsubishi Motors Yasuyuki Oyama, a następnie przedstawiono merytoryczne opisy dwóch nowych modeli.

Dodatkowymi atrakcjami były specjalne zadania na torach szybkościowych i wysokościowych, które miały na celu pokazanie kluczowych cech nowych modeli. W części nieoficjalnej goście mogli posłuchać Katarzyny Malendy oraz wejść do specjalnej kabiny, w której sami mogli stworzyć własne ścieżki dźwiękowe w technice ASMR – pobawić się swoim głosem, stukaniem w mikrofon, drapaniem w specjalne gąbki na ścianie oraz innymi dźwiękami, które – jak dowiedziono – mają subtelne działanie relaksujące.

mitsubishi-asx-l200-6

Na potrzeby podwójnej premiery wyprodukowano film z udziałem ambasadorów marki – Anną Cieślak oraz Bartłomiejem Topą, którzy próbowali naśladować dźwięki samochodu. Uczestnicy dzięki temu też mogli zobaczyć, skąd pochodziły uprzednio usłyszane przez nich brzmienia.

– Podwójna premiera Mitsubishi z wykorzystaniem ASMR Experience podkreśla po raz kolejny innowacyjne i oryginalne podejście Mitsubishi Motors do prezentacji aut. Chcieliśmy zaskoczyć uczestników, pokazać cechy aut w niezwykły sposób i stworzyć atmosferę, która pozwoli na przybliżenie charakterystycznego świata tych dwóch różnych modeli właśnie poprzez dźwięki im towarzyszące – podkreśla Kinga Lisowska, PR Manager polskiego oddziału Mitsubishi Motors.

mitsubishi-asx-l200-7