MITSUBISHI: i-MiEV 2012 LIDEREM W ZUŻYCIU PALIWA

Firma Mitsubishi Motors North America, Inc., (MMNA) ogłosiła, że pojazd elektryczny i-MiEV 2012 zajął pierwsze miejsce na liście „Liderów zużycia paliwa: rocznik modelowy 2012” sporządzonej przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska EPA (Environmental Protection Agency) w ramach dorocznej publikacji przewodnika po zużyciu paliwa (Fuel Economy Guide).

Według specyfikacji EPA, wydajność paliwowa pojazdu to 112 MPG w cyklu mieszanym, 126 MPG w mieście i 99 MPG na autostradzie (odpowiednik mil na galon).

Zgodnie z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej EPA, przewodnik Fuel Economy Guide to doroczna publikacja zawierająca wyniki zużycia paliwa wszystkich samochodów osobowych i lekkich samochodów użytkowych. Przewodnik jest dużo bardziej szczegółowy, niż specyfikacja danego pojazdu. Znajdują się tu dane dotyczące pojazdów zasilanych alternatywnymi paliwami oraz informacje na temat zużycia paliwa w samochodach różnych klas. Publikowana jest też lista liderów zużycia paliwa i poradnik oszczędnej jazdy.

Doroczny przewodnik Fuel Economy Guide to wspólna publikacja Agencja Ochrony Środowiska EPA oraz Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych (DOE).

– Cieszymy się, że Agencja Ochrony Środowiska EPA oraz Departament Energii Stanów Zjednoczonych DOE ogłosiły model Mitsubishi i-MiEV 2012 liderem zużycia paliwa w dorocznym przewodniku Fuel Economy Guide – powiedział Yoichi Yokozawa, Prezydent i Dyrektor Zarządzający Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA). Wyprodukowaliśmy już 17 000 sztuk pojazdów opartych na konstrukcji modelu i-MiEV – wliczając w to auta dla koncernu PSA Peugeot Citroen – przeznaczonych na różne międzynarodowe rynki, a teraz chcemy przedstawić klientom z Ameryki Północnej doskonały samochód elektryczny, który jest niezawodny, bezpieczny i wydajny, a jednocześnie przystępniejszy cenowo i tani w eksploatacji.