MITSUBISHI: i-MiEV – 507 SZTUK DLA RZĄDU ESTONII

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) podała do publicznej wiadomości, iż zrealizowano dostawę pierwszych 50 egzemplarzy z 507 sztuk nowej generacji modelu i-MiEV zamówionych przez estoński rząd. Te pierwsze 50 samochodów to początek realizacji największego w historii, pojedynczego zamówienia złożonego na ten elektryczny model.

W Tallinnie odbyła się uroczystość z okazji rozpoczęcia realizacji zamówienia, w której udział wzięli premier Andrus Ansip oraz inni przedstawiciele estońskich władz.

Zamówienie 507 egzemplarzy modelu i-MiEV dla potrzeb estońskiego rządu zostało uzgodnione między estońskimi władzami oraz firmą Mitsubishi Corporation w marcu tego roku, w ramach umowy o nabyciu praw do 10 milionów ton gazów cieplarnianych. Firma MMC planuje ukończenie realizacji zamówienia do końca roku podatkowego 2011.

Estoński rząd planuje wykorzystanie modelu i-MiEV w sektorze publicznym (opieka społeczna), jako część ogólnokrajowej kampanii promocyjnej pojazdów elektrycznych oraz z myślą o ograniczeniu poziomu emisji CO2 na terenie Estonii. Ponadto estońskie władze uruchomiły już program dopłat do zakupu pojazdów elektrycznych oraz planują rozwój infrastruktury do ich ładowania. Firma MMC pracować będzie nad popularyzacją pojazdów elektrycznych w Estonii, zapewniając estońskim władzom wsparcie techniczne w zakresie kontroli redukcji CO2. Firma planuje również rozpoczęcie sprzedaży modelu i-MiEV na estońskim rynku jeszcze w listopadzie tego roku.

MMC prowadzi obecnie sprzedaż modelu i-MiEV w wielu krajach i regionach świata, m.in. w Japonii, Hong Kongu, Australii i Europie. Ponadto koncern planuje w ciągu roku rozpoczęcie sprzedaży w USA i Kanadzie oraz – poza rządem Estonii – współpracuje również przy podejmowaniu działań promujących samochody elektryczne m. in. z władzami Księstwa Monako, Islandii, Danii, Singapuru i Tajlandii.