MITSUBISHI: i-MIEV POMAGA ŚW. MIKOŁAJOWI

Już od trzech lat Fundacja EkoMiko, założona przez znaną aktorkę i producentkę filmową Izabellę Miko, propagującą ekologiczny styl życia, prowadzi przedświąteczną Akcję Mikołajkową adresowaną do wielodzietnych rodzin oraz dzieci z domów dziecka.

W tegorocznej akcji czynny udział bierze elektrycznie napędzany Mitsubishi i-MiEV.

W ramach Akcji Mikołajkowej fundacja EkoMiko (www.ekomiko.pl) przekazuje paczki z żywnością i ubraniami do wielodzietnych rodzin z całej Polski. Fundacja opiekuje się również Domami Dziecka w Chotomowie i w Warszawie, a w okresie przedświątecznym dostarcza paczki dla ich wychowanków. Pomysłodawczynią akcji była Izabella Miko, która w większości ją finansuje.

Elektryczne Mitsubishi i-MiEV przekazane EkoMiko przez polski oddział Mitsubishi Motors od roku pomaga Izabelli Miko w realizacji celów fundacji. Teraz i-MiEV dostarcza potrzebne produkty czekającym na nie dzieciom.

– Do akcji włączają się zaprzyjaźnione firmy i grupy przyjaciół. Staramy się co roku zwiększać zasięg naszej pomocy. Z roku na rok zwiększa się także wielkość paczek, dlatego wielką pomocą był nasz Mitsubishi i-MiEV wypożyczony fundacji przez Mitsubishi Polska. Dziękujemy – to wielka pomoc i równie ekologiczny transport dla Św. Mikołaja, jak renifery. To najlepszy samochód dla Św. Mikołaja – ekologiczny i pakowny. Dzięki temu, że jest taki cichutki, dzieciaki nawet nie wiedzą, kiedy podjechał – mówi Izabella Miko.