MITSUBISHI: MAŁE ŚWIĘTO SPACE STAR – JEŹDZI ICH 200 000

Global_Small

Po dwóch latach od rozpoczęcia produkcji Mitsubishi Space Star w marcu 2012 roku w zupełnie nowej fabryce Laem Chabang w prowincji Chonburi w Tajlandii, firma Mitsubishi Motors Thailand wyprodukowała dwustutysięczny egzemplarz tego modelu.

Mitsubishi Space Star (Mirage w Wielkiej Brytanii) jest eksportowany do 66 krajów świata a eksport stanowi 61 proc. wolumenu produkcji tego modelu.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Jest pierwszym z wariantów projektu „Global Small”, który opiera się na 3 założeniach: jedna płyta podłogowa, jedna fabryka, jeden samochód na wszystkie rynki świata.

Zielona technologia – Global Green Tech

Nowy model Mitsubishi Space Star wyróżnia się niskim zużycie paliwa i emisją CO2 (4.0 l/100 km i 92 g/km). Takie parametry zawdzięcza zaawansowanym technologiom, które umożliwiły znaczącą redukcję wagi (845 kg) i uzyskanie najlepszych w klasie własności aerodynamicznych (0.27 Cd) a także optymalnej funkcjonalności połączonej z kompaktowymi wymiarami (3.71 m) i wydajnością układów napędowych.

Do 1 stycznia 2014 roku w Europie sprzedano 16 041 sztuk modelu Space Star. Samochód jest sukcesywnie wprowadzany na rynki Starego Kontynentu od drugiego kwartału 2013 roku. Dotąd jest on dostępny na 24 z 34 rynków na których jest obecna firma Mitsubishi Motors (z wyłączeniem Rosji i Ukrainy).

Polska premiera nowego Mitsubishi Space Star jest planowana na lato bieżącego roku.