MITSUBISHI: NOWY PREZES ZARZĄDU W POLSCE

M_23

Polski dystrybutor firmy Mitsubishi Motors, firma MMC Car Poland ma nowego Prezesa Zarządu. Jest nim Yasuyuki Oyama.

Po 4 latach pracy w naszym kraju Hyoe Ooku, dotychczasowy Prezes Zarządu MMC Car Poland, wraca do centrali w Japonii.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Bardzo dziękuję całemu polskiemu zespołowi, którym miałem zaszczyt zarządzać przez ostatnie 4 lata. Dziękuję za kreatywność, profesjonalizm oraz wytężoną pracę i mam nadzieję, że wrócę kiedyś do Polski, którą uważam za jeden z najciekawszych i najpiękniejszych krajów, jakie miałem okazję bliżej poznać – podsumował Prezes Ooku przekazując swe obowiązki nowemu szefowi filii i żegnając się z kierownictwem oraz pracownikami MMC Car Poland.

– Cieszę się, że perspektywy rozwoju firmy Mitsubishi zarówno globalnie, jak i lokalnie wyglądają bardzo obiecująco. Nasze plany są ambitne a ich realizację ułatwią nadchodzące niebawem premiery atrakcyjnych stylistycznie, innowacyjnych i przyjaznych środowisku modeli spod znaku Trzech Diamentów. Wierzę, że z pomocą tak doświadczonej i wysoko wykwalifikowanej kadry, znacząco zwiększymy sprzedaż przekonując do zaawansowanych technicznie samochodów Mitsubishi coraz większą grupę polskich klientów – stwierdził Yasuyuki Oyama.

Yasuyuki Oyama urodził się w 1960 roku w Tokio. Między 1967 a 1970 rokiem mieszkał w Stanach Zjednoczonych. W 1984 roku ukończył wydział Socjologii na Uniwersytecie Hitotsubashi. Karierę zawodową rozpoczął w tym samym roku dołączając do grona pracowników Mitsubishi Corporation (MC). W latach 1999-2003 piastował stanowisko wiceprezesa Mitsubishi Corporation Dalian China będąc jednocześnie prezesem Dalian Hualing Automobile Sales Ltd. Od 2009 roku zarządzał malezyjskim odziałem sprzedaży samochodów Mitsubishi Corporation. Przez dwa ostatnie lata pełnił obowiązki wiceprezesa przedstawicielstwa Mitsubishi Motors i Fuso w Peru. W 2006 roku Oyama ukończył studia podyplomowe o kierunku zarządzanie biznesem Uniwersytetu w Harvardzie.

Nowy Prezes MMC Car Poland jest żonaty i ma dwoje dzieci.