MITSUBISHI: OUTLANDER PHEV MA UZNANIE W EUROPIE I POLSCE

Outlander PHEV okazał się najlepiej sprzedającym hybrydowym SUV-em plug-in w Europie. Nabywców znalazło łącznie 26 673 samochodów.

Model Mitsubishi odniósł także sukces w Polsce, gdzie w swoim segmencie znalazł się na czele tabeli sprzedaży.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Pojazd z napędem na cztery koła zapewnia ciche, płynne, a jednocześnie dynamiczne przyspieszenia, charakterystyczne dla pojazdów elektrycznych (EV) z technologiami przyjaznymi dla środowiska. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2013 roku Outlander PHEV jest sprzedawany w ponad 60 krajach.

– Cieszymy się, że nasz model jest wybierany przez tak wielu klientów w Europie, gdzie świadomość ekologiczna jest szczególnie wysoka, a popularność pojazdów zelektryfikowanych szybko rośnie. Naszą misją jest dostarczanie atrakcyjnych produktów, dających poczucie bezpieczeństwa klientom na całym świecie oraz ciągłe rozwijanie naszych proekologicznych technologii i układów napędu na cztery koła. Jesteśmy również zaangażowani w działania na rzecz rozwoju zrównoważonego społeczeństwa, czemu przyświeca nasz cel na rok 2030, zwiększenia udziału pojazdów zelektryfikowanych w całkowitej sprzedaży do 50 procent. Nie dotyczy to tylko hybryd typu plug-in, ale również akumulatorowych pojazdów w pełni elektrycznych i hybrydowych pojazdów elektrycznych – powiedział Takao Kato, dyrektor generalny MMC.

Mitsubishi Outlander PHEV powstał dzięki 50-letnim doświadczeniom marki, będącej pionierem elektromobilności, a o jego powodzeniu zadecydowały ważne dla klientów zalety: dynamika elektrycznego napędu na cztery koła, duży zasięg i łatwość ładowania baterii – także ze zwykłego gniazdka 230 V oraz niezawodność i jakość wykonania poparte 5 letnią gwarancją na samochód oraz 8 letnią gwarancją na układ plug-in hybrid.

Pojazd może być napędzany wyłącznie silnikami elektrycznymi – np. w strefie bezemisyjnej natomiast napęd hybrydowy umożliwia dłuższą podróż. Może być używany na co dzień jako pojazd elektryczny, ale także podczas długich podróży jako pojazd hybrydowy, pozwalając kierowcy cieszyć się jazdą bez niepokoju o zasięg i możliwość doładowania akumulatora. Można naładować go ze stacji szybkiego ładowania.

Układ napędowy o mocy 224 KM, wspierany przez nowy, wysokowydajny silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra.