MITSUBISHI: P.O.C. POLSKA WYRUSZA NA KORSYKĘ

Pajero Owners Club Polska to jeden z najbardziej prężnych klubów skupiających fanów marki w Polsce. Entuzjaści aut terenowych Mitsubishi czynią ostatnie przygotowania do kolejnej wyprawy.

Portal NewsAuto.pl po raz kolejny został patronem medialnym wyzwania, podejmowanego przez P.O.C. Polska Trzymamy kciuki, aby wszystko udało się na “piątkę”! A oto szczegóły wyjazdu:

Za tydzień startuje kolejna klubowa wyprawa na Korsykę. Wyruszamy z Polski w piątek 31 sierpnia powrót do Polski planowany jest na 15 września.

W tym roku chcemy bardziej skupić się na zwiedzeniu i poznaniu północnej części Korsyki. W planach jest objechanie Cap Corse, przejechanie się po pustyni des Agriates oraz zwiedzenie okolic Calvi. Region ten słynie nie tylko z doskonałych win, ale również z najpiękniejszych plaż na wyspie, które znajdują się na zachód od miasta Saint Florent na skalistej pustyni Desert des Agriates.

 

 

Wśród nich warto wspomnieć o najsłynniejszych jak Saleccia i Lotu czy nieco mniej znanych lecz równie pięknych jak Petit Lotu, Ghignu czy Trave. Wszystkie plaże na Desert des Agriates są trudno dostępne.

Możemy dostać się na nie albo statkiem, który w sezonie przewozi turystów co godzinę z portu w Saint Florent na plażę Lotu, albo długim szlakiem pieszym wzdłuż wybrzeża – tzw. sentier du littoral.

Najodważniejsi próbują pokonywać kamieniste szlaki autami terenowymi, może i my sprawdzimy przejezdność tych tras.

Więcej informacji: www.pajero.org.pl

Eugeniusz Dominik Lukasiak