MITSUBISHI: PAJERO OWNERS CLUB W GOTOWOŚCI

Już w najbliższy piątek rozpoczyna się wyprawa na francuską wyspę Korsykę organizowana przez klub miłośników terenowych samochodów Mitsubishi – Pajero Owners Club Polska. Ekspedycja, podczas której zaplanowano zwiedzanie północnych rejonów wyspy, jest kontynuacją cyklu turystycznych wypraw klubu po Europie.

Świetnie znana miłośnikom rajdów Korsyka jest celem członków Pajero Owners Club już drugi raz z rzędu. W tegorocznej Back to Corsica weźmą udział załogi, które pojadą Mitsubishi Pajero i Pajero Sport. Start wyprawy zaplanowano na najbliższy piątek 31 sierpnia a powrót nastąpi 15 września.


Zobacz także:
MITSUBISHI: P.O.C. POLSKA WYRUSZA NA KORSYKĘ


Trasa wyprawy poprowadzi przez Graz, Pizę i Livorno do Bastii a na wyspie podróżnicy spędzą kilka dni i nocy pod namiotami w okolicach Calvi, na pustyni des Agriates i na półwyspie Cap Corse. Podróżnicy planują zwiedzanie wyspy mniej uczęszczanymi drogami i szlakami terenowymi a także kąpiele morskie i słoneczne.

– W tym roku chcemy bardziej skupić się na zwiedzeniu i poznaniu północnej części Korsyki. W planach jest objechanie Cap Corse, przejechanie po pustyni des Agriates oraz zwiedzenie okolic Calvi. Region ten słynie nie tylko z doskonałych win, ale również z najpiękniejszych plaż na wyspie, które znajdują się na zachód od miasta Saint Florent na skalistej pustyni Desert des Agriates. Wśród nich warto wspomnieć o najsłynniejszych jak Saleccia i Lotu czy nieco mniej znanych, lecz równie pięknych jak Petit Lotu, Ghignu czy Trave. Wszystkie plaże na Desert des Agriates są trudno dostępne. Możemy dostać się na nie albo statkiem, który w sezonie przewozi turystów co godzinę z portu w Saint Florent na plażę Lotu, albo długim szlakiem pieszym wzdłuż wybrzeża – tzw. sentier du littoral. Najodważniejsi próbują pokonywać kamieniste szlaki autami terenowymi, może i my sprawdzimy przejezdność tych tras – mówi Eugeniusz Dominik Łukasiak, założyciel Pajero Owners Club.

Portal NewsAuto.pl jest patronem medialnym wyprawy.

Więcej informacji na temat działalności Pajero Owners Club, możliwości przystąpienia do klubu i udziału w wyprawie można uzyskać na www.pajero.org.pl. Na stronie klubu będzie też publikowana relacja on-line z imprezy.