MITSUBISHI: SPACE STAR Z KOLEJNĄ NAGRODĄ

space-star_010

Zaledwie parę tygodni po debiucie na rynku francuskim, nowa generacja Mitsubishi Space Star otrzymała w Paryżu wyróżnienie Auto Environment 2013 przyznawane przez francuskiego ubezpieczyciela, firmę MAAF.

Nagroda, którą uhonorowano nowy model, przyznawana jest od dziewięciu lat w uznaniu najbardziej udanych motoryzacyjnych produktów i rozwiązań z dziedziny ochrony środowiska w branży motoryzacyjnej (w 2013 roku wyróżniono ich dziewiętnaście).


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Nagrody przyznawane są w kilku kategoriach: modele z silnikami spalinowymi o mocy poniżej oraz powyżej 100 KM, modele z elektrycznymi hybrydowymi układami napędowymi (HEV) i z elektrycznymi hybrydowymi układami napędowymi typu plug-in (PHEV), oraz lekkie pojazdy użytkowe.

W każdej kategorii znajduje się dziesięciu nominowanych, z których panel dziesięciu dziennikarzy wybiera zwycięzców. Kryteria oceny obejmują poziom emisji CO2, NOx lub HC, a dzięki minimalnej emisji 92 g/km Mitsubishi Space Star wygrało w kategorii modeli z silnikami spalinowymi o mocy poniżej 100 KM. Sukces ten, odniesiony dokładnie w cztery lata po takim samym wyróżnieniu dla Mitsubishi Colt ClearTec, stanowi potwierdzenie specjalistycznej wiedzy i doświadczenia MMC.

Nagroda przyznana na jednym z pięciu kluczowych europejskich rynków to najnowsze potwierdzenie przyjaznego środowisku charakteru nowej architektury Global Small. Niebawem amerykańska odmiana modelu Space Star (Mirage) otrzyma wyróżnienie dla „najbardziej paliwooszczędnego niehybrydowego silnika spalinowego na rynku amerykańskim”. Jeszcze wcześniej w Japonii model otrzymał tytuł najbardziej wydajnego benzynowego silnika benzynowego na rynku japońskim (nie wliczając modeli z segmentu Kei-car).

MAAF to czwarty co do wielkości zakład ubezpieczeniowy we Francji, oferujący między innymi ubezpieczenia komunikacyjne. Ubezpiecza 3,7 miliona pojazdów, posiadając ponad 588 placówek na terenie kraju.