MITSUBISHI: SPRZEDAŻ OUTLANDERA PHEV NA WIOSNĘ

Mi_Outlander

Firma Mitsubishi Motors Corporation wyznaczyła sobie ambitny plan, który zakłada, iż do 2020 roku 20 procent globalnej sprzedaży marki będą stanowiły pojazdy elektryczne (EV) oraz samochody hybrydowe.

Te drugie z napędem elektrycznym i ładowaniem akumulatorów ze źródła zewnętrznego (PHEV). Największym rynkiem zbytu dla aut z tymi technologiami będzie Europa, w której sprzedano już ponad 12 000 egzemplarzy modelu Mitsubishi Outlander PHEV – pierwszego na świecie hybrydowego samochodu elektrycznego typu SUV ze stałym napędem na 4 koła (4×4) i zasilaniem zewnętrznym.


Zobacz także:
ECO


Mitsubishi Outlander PHEV zadebiutował na wybranych rynkach (Holandia, Szwecja, Norwegia, Szwajcaria) w październiku 2013 roku. Do końca grudnia ubiegłego roku dostarczono klientom 8 197 pojazdów. Tylko w Holandii sprzedano aż 8 009 egzemplarzy tego modelu, między innymi za sprawą ulg podatkowych promujących zakup technologii przyjaznych środowisku, w tym samochodów o niskiej emisji dwutlenku węgla.

W drodze do Europy jest obecnie jeszcze więcej aut, dlatego oddział Mitsubishi Motor Sales Netherlands będzie mógł wkrótce zrealizować ponad 11 000 zamówień z listy, która wciąż się wydłuża.

W oparciu o sukces w Holandii firma Mitsubishi Motors będzie stopniowo wprowadzać w 2014 roku model Outlander PHEV na pozostałe rynki europejskie, zwiększając tym samym wolumen sprzedaży.

Koncern MMC szacuje, iż od momentu debiutu w styczniu 2013 roku do końca marca 2014 roku globalna produkcja modelu Outlander PHEV wyniesie około 30 000 sztuk. W ujęciu rocznym (począwszy od roku podatkowego 2014) liczba ta wzrośnie do ponad 50 000 sztuk, a największym rynkiem zbytu dla tego modelu będzie Europa.

Polska premiera Mitsubishi Outlandera PHEV odbędzie się już wiosną tego roku.