MITSUBISHI: SYSTEM SOLARÓW NA DACHU FABRYKI

Mitsubishi Motors Corporation uruchamiała dachowy system zasilania energią słoneczną o mocy 5 megawatów (MW) w fabryce Laemchabang (Tajlandia).

Ma to zredukować emisję CO2, towarzyszącą działalności produkcyjnej o ponad 6100 ton rocznie.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

W Tajlandii znajdują się zakłady produkujące samochody oraz fabryka silników w prowincji Chonburi, która jest największym centrum produkcyjnym MMC poza Japonią. System fotowoltaiczny o mocy 2 MW ma zostać wdrożony w najbliższej przyszłości i ma na celu stworzenie środowiska, w którym samochody mogą być produkowane w sposób czysty i niskoemisyjny.

W listopadzie 2020 roku firma MMC ogłosiła Nowy Plan Środowiskowy, który wyznacza kierunki i cele jej działań na rzecz środowiska. W oparciu o cele środowiskowe na rok 2030, MMC kontynuuje wysiłki w celu osiągnięcia 40-procentowej redukcji emisji CO2 w swojej działalności biznesowej w porównaniu do roku finansowego 2014.

W ramach tych działań firma promuje wprowadzanie energii odnawialnej w celu zmniejszenia emisji CO2, wynikającej z działalności produkcyjnej i planuje wprowadzenie większej liczby systemów solarnych w krajowych i zagranicznych ośrodkach produkcyjnych.