MITSUBISHI: ZOSTANIE OTWARTY ODDZIAŁ W NAIROBI

Mi_0586

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, że otworzy oddział w Nairobi w Kenii w celu umocnienia działań polegających na gromadzeniu informacji dotyczących afrykańskiego rynku, jak również ożywienia lokalnej sieci sprzedaży.

Biuro rozpocznie prace w styczniu 2014 roku. Szacuje się, że popyt na samochody w Afryce znacząco wzrośnie w najbliższym czasie, co zapewni znakomite podstawy do wzrostu gospodarczego, któremu sprzyja dostępność surowców naturalnych oraz rosnąca populacja.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Auta produkowane przez firmę MMC po raz pierwszy pojawiły się na rynku w Afryce pod koniec lat 60. ubiegłego stulecia. Z czasem gama pojazdów Mitsubishi, reprezentowana głównie przez pickupy i SUV-y, zyskała duże uznanie w oczach mieszkańców Afryki za sprawą wysokiej sprawności terenowej, niezawodności i napędu na cztery koła, który sprawdza się w trudnych warunkach eksploatacji. Obecnie sieć sprzedaży MMC obejmuje 48 państw na tym kontynencie.

Działania firmy MMC w Afryce, obejmujące sprzedaż, dystrybucję części i usługi serwisowe, były nadzorowane przez oddział MMMEA w Dubaju. Jednakże w ostatnich latach zaszła potrzeba gromadzenia bardziej szczegółowych informacji dotyczące potrzeb klientów oraz ich uwag dotyczących rozwoju produktu, jak również nawiązania dialogu z lokalnymi oddziałami sprzedaży. W związku z tym firma MMC zdecydowała o ponownym otwarciu afrykańskiego oddziału, który zamknięto w 1996 roku. Nowe biuro umocni działania firmy w Afryce w oparciu o liczne inicjatywy, łącznie z rozwojem lokalnego działu zasobów ludzkich, prowadzonym we współpracy z MMMEA.

Przygotowując się do fazy przyspieszonego rozwoju motoryzacji w Afryce, firma MMC będzie rozszerzać bazę operacyjną na rynku afrykańskim w ramach nowego planu biznesowego New Stage 2016, którego realizacja rozpocznie się w kwietniu przyszłego roku.