MŁODE WILKI CITROENA I ABU DHABI RACING

Po intensywnych, trzydniowych kwalifikacjach, Citroën i Abu Dhabi Racing wybrali utalentowanych, młodych kierowców, którzy w przyszłym sezonie wezmą udział w Middle East Rally Championship w Citroënach DS3 R3.

Mohammed Al Mutawaa i Mohammed Al Ali znaleźli się na czele grupy trzynastu kandydatów z całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, po serii testów przeprowadzonych na torze Yas Marina.

Procedura selekcji na poważnie zaczęła się wraz z rozpoczęciem mierzonych przejazdów, ze startu lotnego na trudniejszej części toru. Komisja mogła wybrać sześciu kierowców, którzy przechodzili do następnej fazy testów. Po sesji finałowej, składającej się z szeregu ogólnych pytań z wiedzy o sportach motorowych, testów fizycznych i dwóch okrążeń toru na czas, ze startu zatrzymanego, Mohammed Al Mutawaa i Mohammed Al Ali zostali wyłonieni jako dwaj zwycięzcy. Obydwaj będą startować Citroënami DS3 R3, rywalizując w sześciu rundach Middle East Rally Championship 2013 (MERC).

– Kwalifikacje dla młodych kierowców okazały się być bardzo satysfakcjonującym i ciekawym doświadczeniem – skomentował zachwycony Marek Nawarecki, Szef Działu Klienckiego Citroën Racing. Byliśmy mile zaskoczeni przyjazną atmosferą i silnym duchem zespołu, który panował podczas imprezy. Wszyscy chcieli sobie pomagać i zdobywać doświadczenie. Chociaż wywodzą się oni z różnych dyscyplin, od kartingu, wyścigów torowych do rajdów terenowych, a niektórzy dopiero zaczynali swoją przygodę z motorsportem, każdy słuchał uważnie uwag przekazywanych im przez te trzy dni i dzielił się swoimi spostrzeżeniami z innymi. Nie ma wątpliwości, że przyszły sezon będzie dla triumfatorów, którzy będą uczestniczyć w mistrzostwach, bardzo rozwojową lekcją.