MOBIL DELVAC STRONG TRAKER 2012 CZAS ZACZĄĆ

Rozpoczyna się trzecia edycja najbardziej prestiżowego turnieju w siłowaniu się na rękę dla trakerów – Mobil Delvac Strong Traker. Pierwsze walki odbędą się już w najbliższą sobotę (26 maja) w Bydgoszczy podczas imprezy Truck & Bus Show Poland. Kierowcy będą rywalizować z maszyną lub innym zawodnikiem.

Na najlepszych czekają puchary oraz atrakcyjne nagrody.

W turnieju Mobil Delvac Strong Traker może wziąć udział każdy kierowca samochodu ciężarowego i autobusu. Po zawodach w Bydgoszczy turniej powraca na dwie inne plenerowe imprezy dla kierowców zawodowych – 19 Trakerskie Spotkania w Krakowie (16-17 czerwca) oraz Zlot Kierowców Aut Ciężarowych K.A.C. w Deszcznie (30 czerwca). Podczas każdej z imprez zostanie wyłoniony najsilniejszy kierowca, który otrzyma tytuł Strong Trakera oraz nagrody od producenta środków smarnych Mobil Delvac.

Kierowcy, którzy marzą o udziale w finale, muszą uzyskać najlepsze wyniki podczas siłowania się z maszyną oraz pokonać swoich kolegów. Co dwie godziny zawodnicy, którzy uzyskali najwięcej punktów w rywalizacji z maszyną, staną do walki z innym kierowcą. I to właśnie bezpośrednia rywalizacja pomiędzy trakerami wyłoni najsilniejszą ósemkę, która w niedzielę stanie w Bydgoszczy do walki w wielkim finale.

– Już po raz trzeci zapraszamy kierowców zawodowych do udziału w turnieju Mobil Delvac. Historia siłowania się na rękę jest tak mocno związana z kierowcami ciężarówek, że armwrestling zajmuje niekwestionowane pierwsze miejsce na liście dyscyplin trakerskich. W poprzednich edycjach naszego turnieju wzięło udział już kilka tysięcy kierowców. Liczymy, że w tym roku przy stole zobaczymy nowe talenty – mówi Elżbieta Jaroszewska, specjalista ds. marketingu ExxonMobil Poland.

W 2011 roku tytuł najsilniejszego kierowcy obronił zwycięzca pierwszej edycji turnieju Mobil Delvac Strong Traker, Marcin Dudek ze Świebodzina. Podczas walk finałowych nie zabrakło emocji, a Dudek ostatecznie pokonał Marcina Zbyluta z Ołpinii, najmłodszego finalistę i czarnego konia turnieju. Trzecie miejsce zajął Paweł Lasota, weteran armwrestlingu, który dzięki doskonałej technice i sile pokonał dziesiątki innych kierowców.

Zobacz w originale film z ubiegłorocznego finału Mobil Delvac Strong Traker: YOUTUBE.COM.

Więcej informacji o tegorocznej edycji Mobil Delvac Strong Traker, regulamin turnieju oraz lista najsilniejszych kierowców będą dostępne już wkrótce na stronie www.mobil.pl.

Tegoroczny cykl zawodów Mobil Delvac Strong Traker towarzyszy znanym imprezom dla kierowców samochodów ciężarowych:

Truck & Bus Show Poland (Bydgoszcz, 26-27.05.2012). Podczas dwudniowej imprezy na terenie Klubu Sportowego Zawisza można obejrzeć wielkie ciężarówki, zabytkowe auta, poznać pracę trakerów, wziąć udział w konkursach, posłuchać muzyki oraz przyjemnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Na imprezie pojawiają się także firmy z branży motoryzacyjnej, pasjonaci tuningu i fachowcy z dziedziny logistyki. Truck & Bus Show Poland to także tuningowane ciężarówki, samochody zabytkowe oraz motocykle. Impreza tradycyjnie rozpocznie się od konwoju ciężarówek ulicami Bydgoszczy. Mobil Delvac jest głównym partnerem tej imprezy. To nie jedyna rzecz jaka łączy producenta olejów Mobil Delvac z Bydgoszczą. ExxonMobil jest również partnerem Akademii Transportu – jednego z wiodących ośrodków edukacyjnych dla kierowców samochodów ciężarowych i przewoźników drogowych. Więcej informacji na: www.przewoznicy.pl.

Trakerskie Spotkania w Krakowie (Kraków, 16-17.06.2012). W tym roku odbywa się już 19 edycja tej największej imprezy trakerskiej w Polsce. Przez dwa dni kierowcy samochodów ciężarowych mogą brać udział w wielu zawodach i konkursach, a także w tradycyjnym konwoju ciężarówek. Swoje umiejętności w konkursach mogą sprawdzić zarówno adepci zawodu, jak i weterani szos. Mobil Delvac jest jednym z głównych partnerów Trakerskich Spotkań.

Zlot Kierowców Aut Ciężarowych K.A.C. w Deszcznie (30.06.2012) będzie ostatnią szansą na udział w tegorocznym cyklu zawodów Mobil Delvac Strong Traker. Zlot w Deszcznie to kolejna bardzo znana wśród kierowców impreza dla miłośników ciężarówek, otwarta dla wszystkich, którzy szukają w czerwcowy weekend dobrej zabawy. Pierwsza edycja Zlotu odbyła się w 2007 roku i od tamtej pory imprezę prowadzi Zbigniew Dusiński, miłośnik ciężarówek i właściciel stacji paliw, na której terenie odbywa się zlot. Stałym punktem K.A.C.a jest korowód ciężarówek na trasie Deszczno – Gorzów Wielkopolski – Deszczno, ale także konkursy, koncerty, pokazy sztucznych ogni i dyskoteka.