MOSKWA 2012: WSPÓLNA EKSPOZYCJA GRUPY FIATA

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Moskwie 2012, największe tegoroczne wydarzenie motoryzacyjne w Federacji Rosyjskiej, które odbyło się na terenach Międzynarodowego Centrum Wystawowego „Crocus Expo” przeszło do historii.

Zajmująca powierzchnię 100 000 m2 najwspanialsza i najbardziej imponująca impreza tego typu we współczesnej Rosji przyciągnęła ponad milion zwiedzających i gości i na długo (na rok?) zapadła w ich pamięć.

Najważniejszymi eksponatami stoiska znajdującego się w Pawilonie 2, Hala Nr 7, były najnowsze modele samochodów pokazywane w Rosji po raz pierwszy: Fiat Freemont, Chrysler 300C SRT i Jeep Grand Cherokee SRT.

Obok tych nowości prezentowane były także samochody, które już cieszą się uznaniem i popularnością wśród rosyjskiej publiczności: Fiat 500, Fiat Punto, Jeep Wrangler, Jeep Compass, Jeep Liberty oraz Chrysler Grand Voyager.

Dla zwiedzających i gości przygotowano również występy zespołów muzycznych „na żywo” w niezwykłej jakości profesjonalnego nagłośnienia, kompilacje spod ręki najlepszych DJ’ów, ewolucje i triki rowerowe oraz inne atrakcje rozrywkowe.

Tuż poza budynkiem „Crocus Expo” zlokalizowane było stanowisko Fiat Professional, w którym na gości Moskiewskiego Salonu Motoryzacyjnego oczekiwała ekspozycja najpopularniejszego modelu tej marki – nowa wersja dostawczego Fiata Ducato.

Zwiedzający docenić mogli możliwość krótkiej, jazdy próbnej w prawdziwie włoskim stylu samochodami Fiat 500, Fiat 500 by Gucci i Fiat Punto na torze testowym – w bezpośrednim pobliżu Pawilonu 2 Moskiewskiego Crocus Exhibition Center.

Generalnym importerem pojazdów marki Fiat, Chrysler, Jeep i Dodge w Federacji Rosyjskiej jest firma Chrysler Russia S.A., prowadząca działalność w zakresie sprzedaży, marketingu, obsługi posprzedażnej oraz rozwoju sieci dealerskiej w Rosji od roku 2007.

Salon w Moskwie zakończył się przed kilkoma dniami. Był znaczącym wydarzeniem i zapewne będzie miał wpływ na rozwój rynku rosyjskiego…