MOTO 3: MARIA HERRERA PRZESZŁA DO HISTORII

María Herrera 2

Maria Herrera jest pierwszą kobietą, która zwyciężyła w mistrzostwach klasy Moto3, zdobywając pierwsze miejsce rundy Motorland Aragon mistrzostw CEV (España de Velocidad Championship). Zawodniczka startowała na oponach Dunlop.

16-latka z Toledo zdominowała wyścig, pozostawiając mężczyznom walkę o pozostałe miejsca na podium. Historyczne zwycięstwo oglądało osiem tysięcy kibiców.


Zobacz także:
OPONY
MOTOCYKLE


Maria jeździ w zespole Junior Team Estrella Galicia, a we wcześniejszych wyścigach w Katalonii zajęła miejsca 11 i 13. Obecnie jest trzecia w klasyfikacji generalnej.

Dunlop jest jednym z wiodących światowych producentów opon klasy high i ultra high performance, z imponującą historią sukcesów i rekordów w sportach motorowych. Dunlop jest partnerem technicznym Suzuki Endurance Race Team, Honda TT Legends, firm Kawasaki i Honda oraz wyłącznym dostawcą opon do wyścigów Moto2 i Moto3. Bogate doświadczenie Dunlopa w dziedzinie sportów motorowych pozwala na rozwój innowacyjnych technologii wykorzystywanych w produkcji opon do codziennej jazdy.

W 2013 r. przypada 125. rocznica powstania firmy Dunlop i przedstawienia przez jej założyciela opony pneumatycznej.

Na oponach Dunlop jechał zwycięzca pierwszych mistrzostwach motocykli klasy 500cc w 1949 r. Opony Dunlop dominowały w tej serii zmagań w kolejnych dziesięcioleciach. W 1991 r. motocykl wyposażony w ogumienie Dunlop zdobył pierwszy z trzech kolejnych tytułów w wyścigach World Superbikes, a w 2008 r. Marco Simoncelli sięgnął po 200. mistrzostwo dla Dunlopa w klasie 250cc. W tej serii GP Dunlop ma na koncie 17 Mistrzostw Świata. W 2010 r. marka została wyłącznym dostawcą opon dla Moto2, a dwa lata później – Moto3.

Zespoły i zawodnicy Dunlopa dominują w wyścigach endurance – od 2002 r. zdobyli dziewięć z jedenastu Mistrzostw Świata w tej kategorii. Dunlop zdobywał tytuły we wszystkich ważniejszych wyścigach – od Mistrzostw Świata GP, poprzez wyścig TT na Wyspie Man, World Superbike, Supersport i World Endurance. Podobne sukcesy odnosi w motocrossie i innych mistrzostwach off-road.

Najnowsze opony drogowe Dunlopa są montowane jako standardowe wyposażenie na motocyklach wiodących producentów, takich jak Honda, Kawasaki, KTM i Suzuki.