MOTOR SHOW 2013: CIEKAWE STOISKO VOLVO

V 1_dsc-3718

Podczas trwających aktualnie poznańskich targów motoryzacyjnych, Volvo prezentuje kilka różnych modeli: od kompaktowego V40 Cross Country, po dostojne uterenowione kombi XC70.

Na stoisku szwedzkiego producenta można zobaczyć także sportowe modele S60 R-Design i V40 R-Design oraz SUV-a XC60. Najnowszym modelem, który można podziwiać na salonie w Poznaniu, jest V40 Cross Country, bazujący na V40. Jest od niego wyższy o 4 cm – to wystarczy do sprawnego pokonywania większości miejskich przeszkód, takich jak wysokie krawężniki, wyboje, śpiący policjanci, etc.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


V40 Cross Country ma przy tym rozmiary typowego auta kompaktowego, dzięki czemu można się nim łatwo poruszać w zatłoczonych metropoliach. Model ten może być wyposażony w koła o rozmiarze 18 a nawet 19 cali. Samochód ma też ciekawą stylizację, która podkreśla jego uterenowiony charakter.

V 2_dsc-3756

Podczas Motor Show pokazany jest także V40 R-Design w kolorze Rebel Blue, zarezerwowanym dla sportowych modeli Volvo. Z zewnątrz auto poznamy po pięcioramiennych felgach Cratus, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tej wersji. Model ten został wyposażony w sportową kierownicę obitą perforowaną skórą, kubełkowe fotele, sportowe nakładki pedałów, czarną podsufitkę i podświetlane na niebiesko zegary. Przez panel środkowy biegnie chromowany pasek z niebieskimi obramowaniami. Do V-40 R-Design najlepiej pasuje silnik T5 o mocy 254 KM, ale można go łączyć także ze wszystkimi innymi jednostkami napędowymi.

Sześćdziesiątki na sportowo

Jednym z najciekawszych samochodów w Poznaniu jest S60 T6 R-Design z pakietem Polestar podnoszącym moc z 304 na 329 KM, a moment obrotowy z 440 na 480 Nm. Jest on przenoszony na asfalt za pomocą układu Haldex piątej generacji. Sprint do setki trwa zaledwie 5,8 sek., a prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h.

V 4_dsc-3717

Na bazie tego samochodu, przy wykorzystaniu wielu seryjnych części, powstał ponad 500-konny pojazd koncepcyjny S60 Polestar. Przypomina o tym intensywny lakier Rebel Blue wspólny dla obydwu modeli. Automatyczna skrzynia biegów może pracować w trybie sportowym, podobnie jak układ kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy – DSTC. Zawieszenie S60 R-Design jest obniżone i sztywniejsze niż w pozostałych modelach S60. Pomiędzy kielichami przednich amortyzatorów zastosowano fabryczną rozpórkę.

Na targach Motor Show pojawił się także XC60 – dobrze znany SUV, a zarazem najlepiej sprzedający się model Volvo. Jest pokazany w wersji często wybieranej przez polskich klientów – D5 AWD. Także ten samochód otrzymał pakiet Polestar zwiększający moc z 215 na 230 KM, a moment obrotowy z 440 na 470 Nm. Prezentowane auto ma czarny lakier, czarne szyby, czarny szklany dach panoramiczny, a także lakierowane na czarno osiemnastocalowe alufelgi Merac. We wnętrzu zobaczymy najlepszą, brązową tapicerkę skórzaną Inscription.

V 5_dsc-3569

W Poznaniu pokazane są także modele V60 i XC70.

Ekspozycję na targach Motor Show Poznań 2013 zorganizował poznański Autoryzowany Dealer Volvo – Firma Karlik Sp. J., który na rynku wielkopolskim posiada salony i serwisy w dwóch lokalizacjach: w centrum Poznania na Malcie oraz w Baranowie pod Poznaniem przy trasie na Świecko. Firma Karlik jest związana z marką Volvo od 11 lat.

V 3_dsc-3739