MOTUL i BRABUS: GLOBALNE PARTNERSTWO

MOTUL, francuski producent środków smarnych, podpisał umowę o globalnym partnerstwie technologicznym z firmą BRABUS, producentem supersamochodów i największym na świecie tunerem samochodów. Obydwie firmy zyskają na tej współpracy nie tylko dzięki globalnej dostępności swoich produktów, ale również dzięki wzajemnemu wsparciu marek.

Obydwie firmy oprócz umacniania swoich dotychczasowych pozycji w rozwiniętych krajach, koncentrują obecnie swoje działania na najszybciej rozwijających się rynkach – Brazylii, Rosji, Indii oraz Chin.

– Obydwie firmy stawiają przede wszystkim na innowacyjność i globalną dostępność produktów i usług, jednocześnie poszerzając swoją podstawową działalność, wchodząc na rynki pojazdów zabytkowych i marine. Jest dlatego niezwykłą przyjemnością dostarczać BRABUSOWI nasze najwyższej jakości produkty, jednocześnie służąc naszą wiedzą i doświadczeniem w rozwoju nowych generacji silników. W przyszłości, ponadto, możliwości środków smarnych MOTUL będą demonstrowane w testach na najbardziej zaawansowanych technologicznie silnikach w całej Europie. Nasze partnerstwo technologiczne widzę jako szansę na umocnienie pozycji obydwóch marek w segmencie produktów o najwyższej jakości, dla najbardziej wymagających klientów – powiedział Martin Klein, Dyrektor Zarządzający MOTUL Deutschland GmbH.

Prof. Bodo Buschmann, założyciel i właściciel BRABUS również dostrzega ogromne możliwości płynące ze współpracy obydwóch firm:

– Obie firmy to producenci produktów segmentu premium, z bardzo dużą odpowiedzialnością w stosunku do swoich wymagających klientów. Najwyższym priorytetem są tutaj bezkompromisowa jakość i niezawodność oferowanych produktów. W tym świetle naturalnym był dla nas wybór MOTUL jako partnera technologicznego. W końcu środki smarne odgrywają ogromną rolę, zwłaszcza w przypadku naszych, mocno obciążonych silników, osiągających moc 588 kW (800 KM) i moment obrotowy rzędu 1 400 Nm. Poszukujemy możliwości rozwoju produktów na najwyższym technologicznie poziomie, co zapewnia nam partnerstwo z firmą MOTUL. Jestem pewien, że owocem naszej współpracy będą wysoce innowacyjne rozwiązania – powiedział Buschmann.

Jak przystało na globalne partnerstwo, MOTUL i BRABUS zaprezentowały się już wspólnie na największych salonach samochodowych w Genewie, Szanghaju, Dubaju, Los Angeles i Essen.