MOTUL: NAJNOWSZA GENERACJA SERII 300V

MOTUL, światowy producent zaawansowanych technologicznie olejów do zastosowań w sportach motorowych, ogłosił wprowadzenie najnowszej generacji linii produktowej 300V. Oficjalna premiera nowej serii miała miejsce podczas światowych targów sportów motorowych – Proffesional Motorsport World Expo w Koloni, w Niemczech.

Produkty trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale 2012 roku.

Nieustannie rozwijana linia 300V stawia przed sobą dwa cele: wzrost mocy oraz zapewnienie niezawodności pracy silnika – obydwa elementy będące podstawą rywalizacji w motoryzacji, kluczowe zwłaszcza w erze „downsizingu” – powszechnego zmniejszania pojemności silników w samochodach sportowych.

Dział Badań i Rozwoju firmy MOTUL zaangażował swoje zasoby badawcze w celu rozwoju dotychczasowej formulacji produktów z linii 300V z użyciem estrów, które wykorzystał jako podstawę tworzenia, łącząc je z innymi w 100 proc. syntetycznymi bazami olejowymi oraz pakietem innowacyjnych dodatków. Rezultatem badań jest nowa linia produktów opartych o technologię ESTER Core Technology®, odznaczająca się skutecznością działania. Nowa gama, poszerzona o dwie nowe klasy lepkości: 0W15 – dla czystych osiągów oraz 0W40 – dla optymalizacji mocy i niezawodności, oferuje obecnie w sumie wybór aż ośmiu produktów.

Linia produktowa 300V dopasowana jest do najnowszych osiągnięć technologicznych, a badania i rozwój prowadzone są zarówno podczas testów silników w warunkach laboratoryjnych, jak również poprzez doświadczenia wynikające z bezpośredniego zaangażowania w sport. W efekcie powstał olej dający przyrost mocy o ponad 7 KM, co przekłada się na możliwość uzyskiwania jeszcze lepszych czasów przejazdu.

Opakowania nowej generacji produktów MOTUL 300V zostały oznakowane unikalnym, łatwo identyfikowalnym, trójwymiarowym kodem nadającym każdemu produktowi cyfrowy ślad: Bubble Tag™. Motul jest pierwszą firmą w swojej branży używającą kodów Bubble Tag™ – systemu bezpieczeństwa, gwarantującego integralność i oryginalność produktów.

PMOTUL od od 50 lat odnosi sukcesy w sporcie, służąc wiedzą techniczną i wsparciem wiodącym, światowym producentom, zespołom i kierowcom wyścigowym oraz motocyklistom.