MWC 2013: FORD ECOSPORT Z SYSTEMEM SYNC APPLINK

F 1_EcoSport_8

Podczas targów technologicznych Mobile World Congress 2013, firma Ford ogłosiła, że Ford EcoSport będzie jednym z pierwszych pojazdów w Europie wyposażonych w system Ford SYNC AppLink.

Ford ogłosił także, że pierwszym serwisem muzycznym zatwierdzonym jako partner systemu Ford SYNC AppLink w Europie jest Spotify – czołowy serwis strumieniowego przesyłania muzyki oferujący użytkownikom z całego świata dostęp na żądanie do katalogu obejmującego ponad 20 milionów utworów.


Zobacz także:
TECHNIKA
ROZMAITOŚCI


– Technologia SYNC AppLink otwiera zupełnie nowy świat treści dla klientów Forda, którzy zyskują do nich dostęp w podróży za pomocą sterowania głosowego, dzięki czemu nie muszą odrywać rąk od kierownicy, a wzroku od drogi. Jako jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów do strumieniowego przesyłania muzyki Spotify jest idealnym partnerem dowodzącym zalet systemu Ford SYNC AppLink – stwierdził Paul Mascarenas, dyrektor ds. technologicznych firmy Ford i wiceprezes ds. badań i innowacji.

Technologia Ford SYNC AppLink umożliwi klientom sterowanie aplikacjami na smartfony z fotela kierowcy w ramach Ford SYNC, aktywowanego głosem systemu łączności w samochodzie, który do 2015 roku zostanie zainstalowany w 3,5 mln pojazdów marki Ford w Europie.

F 2_MWC-Spotify-01

Spotify to największy i najdynamiczniej rozwijający się serwis do strumieniowego przesyłania muzyki, dostępny w 17 krajach europejskich, mający ponad 20 milionów aktywnych użytkowników i 5 milionów płatnych subskrybentów na całym świecie. System AppLink umożliwi kierowcom dostęp do utworów i kategorii muzycznych serwisu Spotify za pomocą poleceń głosowych, takich jak: „odtwarzaj losowo”, „powtórz”, „zaznacz/odznacz utwór”, „wybierz listę utworów”, „odtwórz muzykę”, „ostatnio odtworzone” i „teraz odtwarzane”.

Obecność serwisu Spotify w samochodach Forda wyposażonych w system Ford SYNC AppLink zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej, to pierwszy przykład bezpośredniej współpracy firmy z producentem z branży motoryzacyjnej, udostępniającej serwis do strumieniowego przesyłania muzyki w samochodzie.

– Spotify oferuje właściwą muzykę na każdą chwilę: na komputerze, telefonie komórkowym, tablecie, domowym systemie multimedialnym, a wkrótce także w samochodach marki Ford. Nasza współpraca z Ford AppLink zapewni kierowcom kochającym muzykę bezpieczny dostęp podczas podróży do ogromnego katalogu firmy Spotify obejmującego ponad 20 milionów utworów – powiedział Pascal de Mul, globalny dyrektor ds. partnerstwa sprzętowego serwisu Spotify.

F 3_MWC-SYNC-01

Ponadto dzięki nawiązaniu przez firmę Ford współpracy z serwisami Kaliki, Glympse i Aha kierowcy samochodów Forda w Europie będą mogli korzystać z następujących usług:

Dźwiękowy kiosk Kaliki – zapewnia możliwość odsłuchania artykułów z gazet i czasopism czytanych przez prezenterów radiowych; oferta obejmuje wiele języków europejskich oraz zróżnicowane źródła, wśród których są agencje informacyjne, takie jak Public i Première.
Glympse – umożliwia kierowcom samochodów Forda udostępnianie swojej lokalizacji i szacowanego czasu przyjazdu znajomym i rodzinie w czasie rzeczywistym na dynamicznej mapie, bezpośrednio z pojazdu za pomocą prostych poleceń głosowych.
Aha – umożliwia słuchanie ponad 30 000 stacji informacyjnych i rozrywkowych w samochodzie, zapewniając kierowcom bezpieczny dostęp do muzyki i wiadomości internetowych, wpisów w serwisach Facebook i Twitter, osobistych rekomendacji na temat restauracji i hoteli, prognozy pogody i wielu innych danych.

F 4_MWC-SYNC-02

– Informacja, że serwisy Kaliki, Glympse i Aha opracują europejskie wersje aplikacji współpracujących z AppLink wprowadzonych wcześniej w Ameryce Północnej, dowodzi szerokiego zakresu usług, z których będą mogli korzystać klienci Ford AppLink w Europie – dodał Mascarenas.

Podczas międzynarodowych targów CES 2013 w Las Vegas firma Ford ogłosiła także uruchomienie Ford Developer Program, pierwszego w branży motoryzacyjnej programu dla programistów otwartych aplikacji na urządzenia mobilne, który w ciągu czterech tygodni zyskał ponad 2500 zarejestrowanych użytkowników. Zachęca on programistów na całym świecie do tworzenia własnych aplikacji zgodnych z technologią SYNC umożliwiających sterowanie głosowe usługami z podłączonych smartfonów. Umożliwi to europejskiej społeczności programistów udostępnienie użytkownikom wielu różnorodnych serwisów muzycznych i rozrywkowych.

F 5_EcoSport_11