NAJBEZPIECZNIEJSZY MŁODY KIEROWCA: TERAZ WIELKI FINAŁ

mlodykierowca1

Zgodnie z podawanymi przez Komendę Główną Policji statystykami, najbardziej niebezpiecznymi kierowcami są ci w wieku 18-24 lat.

Mają oni najwyższy wskaźnik liczby wypadków na 10 tysięcy populacji. Statystyki te pokazują smutny obraz rzeczywistości, za którym kryje się wiele ludzkich tragedii.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO


 

Polski Związek Motorowy wraz z partnerami postanowili podjąć działania, aby ten obraz zmienić. Dla młodych kierowców – którzy chcą promować bezpieczną jazdę i wpłynąć na tendencję rówieśników do ryzykownych zachowań na drodze – zorganizowali konkurs pn. „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca”.

mlodykierowca2

Udział w konkursie mógł wziąć każdy kierowca w wieku 18-24 lat, który chce spróbować swoich sił i sprawdzić swoją wiedzę. Do wygrania jest Mercedes do własnego użytkowania na dwa miesiące lub nawigacja i samochodowy wideorejestrator, a także wyjazd na finał europejski do Słowenii.

Przede wszystkim jednak do wygrania jest zmiana świadomości swojej jako uczestnika ruchu drogowego i danie dobrego przykładu innym, że tak naprawdę od nas wszystkich zależy nasze życie na drodze.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba było rozwiązać test na stronie www.NajbezpieczniejszyMlodyKierowca.pl. Składał się on z 30 pytań losowanych z puli 200 przygotowanych z takich dziedzin jak:
• przepisy ruchu drogowego;
• pierwsza pomoc przedmedyczna;
• największe zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego;
• ekojazda;
• zachowanie w sytuacjach krytycznych.

mlodykierowca3

Pytania testowe były wielokrotnego wyboru, do testu można było podejść maksymalnie 3 razy. Liczyła się poprawność odpowiedzi oraz czas wypełnienia testu. 30 najlepszych uczestników spotka się w Finale 28 września na Torze „Poznań”.

W tym roku odbywa się druga edycja konkursu. W 2018 roku w pierwszym etapie wzięło udział ponad 1300 osób. Pierwsza edycja konkursu PZM „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca” zdobyła nagrodę Road Safety Award 2019 Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA Region I. Nagroda ta jest przyznawana raz do roku i stanowi część Innovation Award, ale dotyczy wyłącznie projektów o bezpieczeństwie ruchu drogowego.

Sponsorami strategicznymi konkursu są: Auto Frelik i InterRisk. Sponsorem nagród firma Navitel. Partnerzy merytoryczni: Komenda Główna Policji i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie.