NAJBEZPIECZNIEJSZY MŁODY KIEROWCA: SZYMON W MERCEDESIE

pzm-kierow1

Na Torze Poznań młodzi kierowcy w wieku 18-24 lat rywalizowali o miano najbezpieczniejszego. W półfinale konkursu PZM spotkały się 23 osoby.

To ci, którzy osiągnęli najwyższe oceny w teście wiedzy – można było go wypełniać online na przełomie sierpnia i września.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO

ROZMAITOŚCI


 

pzm-kierow2

W tegorocznej, drugiej już, edycji konkursu wzięły udział prawie cztery tysiące osób.

Podczas półfinału uczestnicy mieli do rozwiązania kolejny teoretyczny test. Nad pytaniami od strony merytorycznej czuwali Komenda Główna Policji i WORD Warszawa. Następnie, uczestnicy, podzieleni na pięć grup musieli zmierzyć się z zadaniami praktycznymi, przygotowanymi przez instruktorów z Toru Poznań oraz Ratowników PZM z Limanowej.

pzm-kierow3

Wśród zadań znalazły się:
• dobór toru jazdy;
• ominięcie przeszkody;
• technika manewrowania;
• przejazd pojazdem wyposażonym w urządzenie destabilizujące tylną oś;
• zabezpieczenie miejsca wypadku.

Do wygrania był, ufundowany przez firmę Auto Frelik, Mercedes A220 na własny użytek na dwa miesiące oraz nawigacje i wideorejestratory firmy Navitel. Konkurs nie odbyłby się bez wsparcia firmy InterRisk.

pzm-kierow4

Mercedesem odjechał Szymon Pabich z Bełchatowa, drugie miejsce zajął Łukasz Szymański z Pasłęka, a trzecie miejsce ex aequo Alan Ochman ze Szczecina i Robert Pawlik- Dobrowolski z Krakowa.

Zwycięzcy zakwalifikowali się do kolejnego etapu – europejskiego finału. W dniach 17-18 października 2019 roku będą reprezentować Polskę w Lublanie i zmierzą się z rówieśnikami z Bułgarii, Serbii i Słowenii.

pzm-kierow5