NAVIEXPERT: NA FERIE BEZ KORKÓW I FOTORADARÓW

Naviexpert_kritu_7

Województwa wielkopolskie, małopolskie, świętokrzyskie, lubuskie i kujawsko pomorskie właśnie rozpoczęły ferie. NaviExpert – dostawca nawigacji mobilnej z funkcją omijania korków i ostrzeżeniami CB – sprawdził jak wygląda sytuacja na drogach.

Chodziło o trasy dojazdowye z tych województw do popularnych polskich ośrodków narciarskich.
.
Wybierając się w podróż musimy pamiętać, że oprócz coraz większej liczby fotoradarów, możemy spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. Nie warto jeździć na pamięć, ponieważ trasy, które sprawdziły się w ubiegłym roku, mogą nas całkowicie zaskoczyć w obecnym. I tak np. z Poznania do Zakopanego – w zależności od trasy, którą wybierzemy – możemy na swojej drodze minąć dziewięć lub dwadzieścia pięć fotoradarów.

Liczba i miejsce ustawienia fotoradarów (zwłaszcza tych mobilnych) oraz kontroli drogowych zmienia się w poszczególnych dniach, a nawet godzinach. Dlatego wybierając się w podróż, warto skorzystać z pomocy nowych technologii. Dostępne za darmo w nawigacji NaviExpert ostrzeżenia CB informują kierowców, gdzie aktualnie znajdują się fotoradary i kontrole drogowe, a to daje im większą świadomość aktualnej sytuacji drogowej i czyni ich jazdę bezpieczniejszą oraz chroni przed mandatami (i “drogimi zdjęciami”).

Trasy pozwalające zaoszczędzić czas

Natężenie ruchu na drogach również zmienia się dynamicznie, a wraz z rozpoczęciem ferii zimowych możemy być pewni, że popularne drogi dojazdowe do górskich miejscowości będą się korkować. Jak wynika z analiz NaviExpert, w piątek – jeszcze przed rozpoczęciem ferii zimowych, w zależności od wybranej trasy, kierowcy mogli zaoszczędzić od kilkunastu do – jak w przypadku m.in. trasy z Bydgoszczy do Krynicy Zdrój lub z Poznania do Karpacza – ponad 30 minut. Podobne różnice występowały w przypadku tras z Krakowa do Szklarskiej Poręby, czy z Zielonej Góry do Krynicy Zdrój.

Po rozpoczęciu ferii i pojawieniu się na drogach zwiększonej liczby samochodów, kierowcy udający się na południe Polski, wybierając optymalną trasę, będą mogli zaoszczędzić średnio kilkadziesiąt minut. Przed wyjazdem warto więc sprawdzić trasę w dostępnych w Internecie, popularnych plannerach tras, np. serwisie korkosfera.pl lub podczas podróży wesprzeć się nawigacją z funkcją omijania korków.

– Dajemy wszystkim posiadaczom nie tylko smartfonów, ale i starszych telefonów możliwość darmowego przetestowania naszej nawigacji przez siedem dni. Wykorzystana w nawigacji NaviExpert technologia Community Traffic umożliwia monitorowanie bieżącej sytuacji drogowej – z uwzględnieniem informacji o korkach, utrudnieniach (np. wypadkach) i remontach. Dlatego system wyznaczając tę samą trasę o innej porze, w innych warunkach drogowych, może poprowadzić kierowcę przez zupełnie inne miejscowości – mówi Adam Bąkowski, Prezes Zarządu NaviExpert.

Doskonale widać to na przykładzie popularnej Zakopianki, czyli trasy między Krakowem a Zakopanem. Jest ona najkrótszą trasą łączącą te dwie miejscowości i w dodatku posiada najlepszą nawierzchnię. Jest także, gdy spadnie śnieg, najczęściej odśnieżana. Jednak w przypadku dużego ruchu pojawiają się na tej trasie nawet kilkukilometrowe korki.

– W takiej sytuacji nawigacja NaviExpert może nam zaproponować objazdy np. przez Wieliczkę, Dobczyce i Mszanę Dolną. Z Mszany Dolnej dojeżdżamy do Rabki Zdrój, gdzie możemy wjechać na Zakopiankę, albo wybrać wjazd od strony zachodniej przez Czarny Dunajec – dodaje Adam Bąkowski.

Nawigację NaviExpert można pobrać za darmo z popularnych marketów z aplikacjami: Google Play, App Store, Windows Phone Marketplace oraz wpisując z poziomu telefonu w przeglądarce internetowej: getne.pl.