NAVIEXPERT: NIŻSZE CENY TRANSFERU W UE

Od lipca za transfer 1 MB danych w granicach Unii Europejskiej płacimy maksymalnie 70 eurocentów (około 3,57 zł z VAT) – zamiast dotychczasowych stawek, które sięgały 4,45 euro. Dzięki zmianom korzystanie z nawigacji mobilnej za granicą stało się dużo tańsze.

NaviExpert przygotował z tej okazji specjalną promocję: 50 złotych rabatu na zakup dwuletniego abonamentu NaviPlan Polska i Europa.

Abonament w cenie 149 zł można kupić na stronie internetowej firmy. Osoby, które nie korzystały jeszcze z nawigacji NaviExpert mogą ją pobrać, wpisując w przeglądarce internetowej telefonu adres getne.pl. Po zainstalowaniu aplikacji będą mogły skorzystać z bezpłatnego, tygodniowego testu.

Europejski plan NaviExpert obejmuje takie kraje jak: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Łotwa, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Węgry, Włochy.

Parlament Europejski zapowiada, że to nie koniec zmian w zakresie dalszego obniżania cen roamingu. W 2013 roku stawka za transfer 1 MB danych ma spaść do 45 eurocentów, a w 2014 roku do 20. Od lipca br. podczas zagranicznych podróży jesteśmy również informowani przez operatorów o przekroczeniu kwoty 50 euro wykorzystanej na transfer danych. Dalsze korzystanie z usługi będzie możliwe dopiero po udzieleniu przez zainteresowanego zgody na przekroczenie limitów.