NAVTEQ: NOKIA DOSTARCZY MAPY FIRMIE GALIGEO

Nokia poinformowała dziś, że jej dział Location & Commerce zgodził się dostarczyć europejskie i północnoamerykańskie mapy NAVTEQ firmie Galigeo, aby jej rozwiązania do analizy lokalizacyjnej mogły skuteczniej wspomagać podejmowanie decyzji.

Połączenie systemów informacji geograficznej (GIS) z analizą biznesową wprowadza czynnik „miejsca” i umożliwia wizualizację danych analitycznych na mapie, ujawniając związki, zależności i tendencje przestrzenne, które trudno byłoby określić w inny sposób. Określa się to mianem geoprzestrzennej analizy biznesowej (Geospatial Business Intelligence, GeoBI).

Galigeo, firma z siedzibą w Paryżu i biurami w Brukseli oraz Nowym Jorku, jest pionierem i specjalistą w tej szybko rozwijającej się dziedzinie. Dostarcza aplikacje, które pozwalają organizacjom na wyciąganie istotnych wniosków, podejmowanie trafniejszych decyzji oraz optymalizowanie procesów i aplikacji biznesowych.

– Poprzez integrację map NAVTEQ z naszymi aplikacjami do analizy lokalizacyjnej możemy opracować kompletne rozwiązania i zaoferować klientom dokładne dane wysokiej jakości. Dodanie funkcji geokodowania i odwrotnego geokodowania dostępnych w mapach NAVTEQ zwiększa też elastyczność obsługi danych wejściowych i wyjściowych, co znacznie usprawni analizę GeoBI i proces podejmowania decyzji – wyjaśnił dyrektor generalny Galigeo, Christian Tapia-Stocker.

GeoBI umożliwia optymalizację różnych procesów, takich jak wizualizacja i raportowanie danych; geomarketing i analiza obszarów handlowych, zgodność z przepisami i regulacjami środowiskowymi, alokacja zasobów, monitorowanie infrastruktury sieciowej, oraz zarządzanie terytoriami sprzedaży. Obecnie Galigeo skupia się na rozwiązaniach dla detalistów, firm farmaceutycznych, operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstw użyteczności publicznej i organizacji rządowych.

– Bez względu na to, czy chodzi o adresy, terytoria sprzedaży, trasy dostaw czy też granice administracyjne, lokalizacja stanowi kluczowy czynnik w biznesie, a GeoBI jest rynkiem wschodzącym o ogromnym potencjale — dodał Peter Beaumont, dyrektor ds. marketingu, Enterprise Europe, Nokia, Location & Commerce. Galigeo szybko staje się międzynarodowym liderem w tej nowej dziedzinie, gdzie standardowe specyfikacje i precyzyjne geokodowanie są kluczowymi aspektami rozwiązań, które mogą pomóc małym, średnim i dużym organizacjom lepiej zrozumieć swoją działalność biznesową.