NIEBYWAŁY WYCZYN MOTOCYKLISTY RPA

Dziesięciokrotny motocyklowy mistrz RPA oraz wirtuoz motocykla trialowego Brian Capper przejechał na swym motocyklu po łuku Moses Mabhida Stadium w Durbanie w RPA, zupełnie przecząc prawom grawitacji.

Częścią stadionu wybudowanego na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2010 jest długi na 350 metrów i wysoki na 106 metrów łuk. Jest to największy na świecie tego typu łuk, a na jego szczyt prowadzi 550 stopni…ta konstrukcja od dłuższego czasu stanowiła nie lada wyzwanie dla Cappera.

– Od miesięcy starałem się ogarnąć myślami wagę i rozmiar tego przedsięwzięcia. Do dnia dzisiejszego moim rekordem było 20 stopni. A teraz udało mi się tego dokonać! To wspaniałe uczucie – powiedział zawodnik.

Capper przejechał na swoim motocyklu trialowym 2012 Beta Evo 300 po największym na świecie łuku . Ważący 65 kg specjalistyczny motocykl idealnie nadawał się do tego zadania. Na zwykłym motocyklu motocrossowy utrzymanie rozpędu podczas wjazdu na szczyt byłoby niemożliwe.

Choć Brian uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych riderów w RPA, jego pierwszą i największą miłością zawsze będzie trick riding.

– Możliwe jest wszystko, co tylko jesteś w stanie sobie wyobrazić….to właśnie dlatego kocham freeriding. Nie istnieją ograniczenia! – komentował sukces Brian Capper.

Fot.: Red Bull