NISSAN: DWA ELEKTRYCZNE VANY e-NV200 DLA PAŁACU MONAKO

niss-albert1

Pałac Księcia Monako odebrał dwa w pełni elektryczne, bezemisyjne Nissany e‑NV200. Modele Evalia będą wykorzystywane do przewozu towarów i osób.

Poruszać się będą głównie na terenie zabytkowej posiadłości stanowiącej rezydencję księcia i jego rodziny. Przy odbiorze pojazdów w pałacu był obecny sam władca Monako.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Nissany e‑NV200 wpisują się w strategię pałacu, polegającą na ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych przez książęcą posiadłość w ramach szerszego planu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju wdrażanego przez księcia Monako na terenie tego państwa.

– Ograniczanie emisji gazów cieplarnianych ma zasadnicze znaczenie, a nasz kraj wyznaczył sobie ambitne cele w tym zakresie. Chcemy zmniejszyć emisję związków węgla o 50 procent do 2030 roku oraz osiągnąć neutralny poziom pod tym względem do 2050 roku – skomentował krajową strategię zrównoważonego rozwoju i uzupełnienie pałacowej floty pojazdów Książę Albert.

niss-albert2

– Jako społeczeństwo stajemy w obliczu poważnych ekologicznych wyzwań, ale dzięki zerowej emisji spalin samochody elektryczne są rozwiązaniem, które pomogą nam sprostać tym wyzwaniom. Wprowadzając na rynek modele LEAF i e‑NV200, staliśmy się prekursorami ruchu na rzecz inteligentniejszej, bardziej ekologicznej mobilności. Cieszymy się, że rządy i przywódcy w całej Europie doceniają korzyści płynące z pełnej elektryfikacji w motoryzacji – powiedział Paul Willcox, prezes europejskiego oddziału Nissana.

Elektryczny e‑NV200, wykorzystujący rozwiązania pochodzące z modeli LEAF i NV200, jest uniwersalnym samochodem użytkowym. Jego zasięg wynosi do 170 kilometrów na jednym ładowaniu. Oferuje dużą przestrzeń ładunkową: może on służyć do przewozu towarów lub osób.

Po drogach całego świata jeździ już ponad 220 000 elektrycznych Nissanów LEAF i e‑NV200.

Księstwo Monako wprowadziło już szereg rozwiązań w ramach szerszej strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju, koncentrując się na transporcie drogowym, gospodarce odpadami i zarządzaniu zużyciem energii. Zrównoważona mobilność znajduje poparcie w całym kraju, czego przykładem jest popularność komunikacji publicznej i niskoemisyjnych pojazdów.