NISSAN I PLAYSTATION: 4. EDYCJA GT ACADEMY

Firmy Nissan i PlayStation po raz czwarty połączyły siły, by zorganizować GT Academy, innowacyjny program szkoleniowy, w którym przestrzeń wirtualna splata się z rzeczywistością.

Podczas gdy poprzednia czwórka absolwentów GT Academy szykuje się do serii wyścigów na najwyższym poziomie, które odbędą się w roku 2012, program, który wprowadził ich na drogę gwiazd sportów motorowych, zostanie rozbudowany i teraz będzie łączyć w sobie cztery niezależne turnieje obejmujące Niemcy, Rosję, pozostałe kraje europejskie oraz USA.

Od 2008 roku ponad 1,5 miliona pełnych nadziei uczestników próbowało szczęścia w GT Academy, a uczniowie programu zmieniającego marzenia w rzeczywistość jak dotąd dotarli do podium wieńczącego 24-godzinny Le Mans, wygrali międzynarodowy Le Mans Cup oraz Blancpain Endurance Series. W styczniu tego roku zwycięzcy poprzednich starć zebrali się, by zapisać się na kartach historii zdobyciem podium 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

Zupełnie nowy tryb gry dla GT Academy Europe będzie dostępny na żywo od 02 maja aż do 26 czerwca 2012 roku. W programie obejmującym osiem kroków kwalifikacyjnych, w którym online może grać każdy posiadacz PlayStation 3, podstawą będzie doskonale sprzedające się Gran Turismo 5, specjalnie dostosowane przez legendarnego twórcę gry, Kazunoriego Yamauchiego.

Najszybsi gracze z każdego kraju dołączą do zwycięzców wyścigów na żywo, aby rywalizować w ekscytujących narodowych finałach, które odbędą się w czerwcu. Potem akcja przeniesie się z wirtualnego świata PS3 do prawdziwych, sportowych nissanów, gdy zwycięzcy narodowych eliminacji będą uczestniczyć w zaciekłej rywalizacji podczas Race Camp, który odbędzie się w sierpniu na torze Silverstone.

Zwycięzcy każdego z konkursów Race Camp GT Academy zostaną poddani niezwykle intensywnemu i szczegółowemu Programowi Szkolenia Kierowców, który przygotuje ich na główną nagrodę -udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju w styczniu 2013 r.

GT Academy jest teraz uważana za jedną z dróg do sportów motorowych najwyższego poziomu. Lucas Ordoñez (Hiszpania, zwycięzca z roku 2008) zajął drugie miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 2011 r. i będzie walczył o więcej w tegorocznym wyścigu wraz z Alexem i Martinem Brundle’ami, duetem ojciec – syn. Lucas weźmie także udział we wszystkich wyścigach Le Mans Series w samochodzie Greaves Motorsport Zytek-Nissan LMP2.

Jordan Tresson (Francja, zwycięzca z roku 2010) będzie się ścigał w FIA World Endurance Championship oraz w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, prowadząc samochód Signatech Nissan LMP2. Jann Mardenborough (Wielka Brytania, zwycięzca z roku 2011) będzie prowadzić Nissana GT-R Nismo GT3 podczas Blancpain Endurance Series,a jego amerykański odpowiednik, Bryan Heitkotter, wsiądzie do Nissana 370Z Nismo RC podczas Grand-Am Continental Tire Sports Car Challenge Series w czołówce klasy GS (Grand Sport).