NISSAN I PLAYSTATION: TRWAJĄ ELIMINACJE ONLINE

Ruszyły eliminacje online do Nissan PlayStation GT Academy 2012. W czwartej edycji niezwykle popularnych zawodów, które umożliwiają graczom zostanie prawdziwymi kierowcami wyścigowymi, może wziąć udział każdy, kto posiada PlayStation3.

Wystarczy pobrać darmową, całkowicie nową wersję GT Academy Qualification, opartą na niezwykle popularnym Gran Turismo5. Ze względu na główną nagrodę – udział w intensywnym Programie Szkolenia Kierowców, dzięki któremu zwycięzcy poprzednich edycji zostali profesjonalnymi kierowcami wyścigowymi z Nissanem – w tym roku spodziewamy się wielu kandydatów.

Wszyscy zawodnicy muszą mieć dostęp do systemu PS3TM połączonego z Internetem oraz posiadać konto w sieci PlayStationNetwork. Ośmiostopniowe kwalifikacje, zaprojektowane przez legendarnego twórcę Gran Turismo, Kazunori Yamauchiego, będą ekscytującym przeżyciem zarówno dla graczy, jak i fanów wyścigów. Zróżnicowane wyzwania skupiają się na różnych umiejętnościach wymaganych od profesjonalnych kierowców wyścigowych. Zawodnicy mają osiem tygodni na ukończenie wyzwań, poczynając od prowadzenia potężnego samochodu Nissana z napędem na tylne koła i pokonywania zakrętów z dużą prędkością aż do ustanawiania jak najlepszych czasów w trudnych warunkach pogodowych.

Niezależnie od tego, czy gracze mają styczność z Gran Turismo po raz pierwszy, czy są zaprawionymi w bojach na PlayStation kierowcami, GT Academy Qualification oferuje niezrównane wrażenia wyścigowe, których może doświadczyć każdy. Nie chodzi tylko o rywalizację z najlepszymi graczami GT5, ale, co ciekawe, gracze również mogą rzucać wyzwania swoim znajomym oraz członkom rodziny, śledząc ich punktację za pomocą listy znajomych PSN.

Każda pełnoletnia osoba z kraju biorącego udział w GT Academy, posiadająca prawo jazdy i spełniająca wszystkie warunki zawodów, może wziąć udział w GT Academy 2012. Etap sieciowych kwalifikacji do GT Academy kończy się w poniedziałek, 25 czerwca 2012 w Europie. Najszybszych 16 graczy online z każdego terytorium przejdzie do finałów narodowych. 16 kolejnych miejsc finałów narodowych będzie do zajęcia dzięki serii eliminacji GT5 toczących się podczas eventów na żywo.

W tym roku Polska po raz pierwszy w historii GT Academy dołączyła do europejskich rozgrywek, będąc w jednej grupie kwalifikującej z Austrią i Szwajcarią. W okresie maj-czerwiec wyłonionych zostanie 16 zwycięzców rozgrywek online oraz 16 zwycięzców z rozgrywek podczas imprez na żywo. Imprezy te odbędą się w czerwcu w 4 największych miastach polskich: Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Warszawie (szczegółowe informacje wkrótce).

32 finalistów z Polski weźmie udział w Wielkim Finale Narodowym pod koniec lipca w Warszawie podczas 2 dni intensywnych prób wytrzymałościowych i jazd samochodami sportowymi. Podczas Finału wyłonimy dwóch zwycięzców, którzy pojadą na obóz wyścigowy GT Academy w Silverstone – miejsce treningów dla przyszłych kierowców wyścigowych.

Zwycięzca GT Academy 2012 zostanie zakwalifikowany do Programu Rozwoju Kierowców, najbardziej intensywnego programu szkoleniowego w Wielkiej Brytanii w okresie sierpień – grudzień. Szkolenie obejmuje trening wyścigowy, karting, test sprawności fizycznej, zdolności medialne i testy psychologiczne, które kwalifikują do uzyskania Międzynarodowej Licencji Kierowcy Wyścigowego. Dodatkowo, zwycięzca każdego z programów GT Academy (6) wygra szansę ścigania się w wyścigu 24h w Dubaju w styczniu 2013 roku.

Dzięki GT Academy można wkroczyć w świat profesjonalnych wyścigów, czego najlepszym przykładem są zwycięzcy poprzednich edycji – Lucas Ordonez (2009), Jordan Tresson (2010), Jann Mardenborough (2011) i Bryan Heitkotter.

Szczegóły dotyczące dołączenia do GT Academy Europe 2012 znajdziecie na wielu stronach, w tym: www.facebook.com/GTAcademy, http://eu.gran-turismo.com/ oraz http://www.gtacademypolska.com/