NISSAN: JAK SPAKOWAĆ AUTO NA ŚWIĄTECZNY WYJAZD?

Święta Bożego Narodzenia to jeden z okresów szczególnie wzmożonego ruchu na europejskich drogach, po których jeździ już 268 milionów samochodów osobowych.

Niektóre europejskie rodziny są wręcz przerażone perspektywą świątecznego wyjazdu, a u 60 procent z nich pakowanie bagażu do samochodu przed rodzinną podróżą do krewnych wywołuje stres.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

40 proc. Europejczyków odwiedza w święta nawet kilkanaście osób, denerwując się jednocześnie, czy uda im się upchnąć w bagażniku wszystkie walizki, prowiant i prezenty. Aż 23 proc. deklaruje, że byłaby skłonna całkiem zrezygnować ze świąt, byle tylko nie pakować tego wszystkiego do samochodu.

Starając się pomóc w rozładowaniu stresu związanego z załadunkiem samochodu na świąteczny wyjazd, Nissan nawiązał współpracę z Kate Simon – specjalistką w dziedzinie pakowania i współautorką popularnego poradnika „How To Pack for Any Trip” („Jak spakować się na podróż”), wydanego przez Lonely Planet.

W ślad za zmianą sposobu obchodzenia świątecznych tradycji przez rodziny ewoluuje także Qashqai, zaspokajając potrzeby kierowców i pomagając im maksymalnie wykorzystać przestrzeń w „domu na drodze”. W bagażniku Nissana Qashqai zastosowano funkcjonalny system podziału z wykorzystaniem półek i przegród, pozwalający optymalnie zagospodarować dostępne miejsce. Bagażnik o pojemności 430 litrów jest przestrzenią, którą można powiększyć aż do 1598 l po złożeniu dzielonej w proporcji 60:40 tylnej kanapy.

Kate Simon przygotowała przystępny, obejmujący sześć kroków przewodnik pakowania, oparty na zastosowanych w modelu Qashqai najważniejszych rozwiązaniach podnoszących funkcjonalność, z których istnienia użytkownicy samochodu często nie zdają sobie sprawy. Przewodnik wyjaśnia cały proces, od planowania podróży w domu po oszczędzające czas pomysły, które pozwalają zmniejszyć stres w podróży.

Przewodnik pomoże nawet tym, którzy chcieliby spakować do samochodu najbardziej zaskakujące przedmioty. Okazuje się bowiem, że niektórzy Europejczycy nie wyobrażają sobie świątecznego wyjazdu bez akwarium z rybkami, deski do prasowania, pontonu czy nawet … pianina!

Ruchoma podłoga bagażnika, którą można ustawić równo z jego krawędzią, jest jednym z głównych elementów, którym Qashqai zawdzięcza reputację samochodu łatwego w załadunku. Zastosowane rozwiązania ułatwiają ulokowanie w bagażniku wszystkich przedmiotów niezbędnych w trakcie podróży z rodziną.

– Przygotowania do świąt bywają stresujące. Konieczność spakowania rzeczy do samochodu i wyruszenia w drogę do najbliższych tylko pogarsza sprawę. Kiedy doradzam, jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń w samochodzie, często podaję przykład Nissana Qashqai jako imponująco praktycznego modelu, zaprojektowanego w szczególny sposób. Pakowanie bagażu na rodzinny wyjazd, w trakcie którego powstaną być może wspomnienia na całe życie, powinno być przyjemnością dla wszystkich, którzy w nim uczestniczą. Dlatego chętnie podjęłam współpracę z Nissanem, by pokazać jak jeden z najpopularniejszych rodzinnych samochodów może pomóc w rozładowaniu tegorocznego świątecznego stresu – powiedziała Kate Simon.

Wskazówki ze szczegółowego poradnika:

– przećwicz pakowanie bagażu do samochodu (40 proc. Europejczyków przyznaje, że przeprowadza takie próby, aby złagodzić stres związany ze świąteczną podróżą);
– zapoznaj się z pojemnością bagażnika, aby nadmiar bagażu nie zasłaniał widoku we wstecznym lusterku (Qashqai ma bagażnik o pojemności 430 litrów, z możliwością powiększenia do 1598 litrów po złożeniu tylnych siedzeń);
– maksymalnie wykorzystaj miejsce w torbach i walizkach, układając zrolowane ubrania w ciasnych warstwach; skarpetki i przybory toaletowe możesz włożyć do butów;
– jeżeli w czasie świąt planujesz zatrzymywać się w kilku miejscach, rozważ spakowanie osobnej walizki na każde z nich, z niezbędnymi rzeczami dla wszystkich członków rodziny;
– wykorzystaj podręczne schowki i skrytki w swoim samochodzie;
– pakuj bagaże według kolejności priorytetowej.

– Nissan Qashqai został zaprojektowany tak, by jego załadunek był wygodny, w czym pomagają liczne innowacyjne rozwiązania oraz układ wnętrza podporządkowany potrzebom rodziny. Współpraca z Kate Simon, uznaną na świecie specjalistką w dziedzinie pakowania bagażu, pozwoliła nam zaprezentować, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w Nissanie Qashqai w czasie świątecznego wyjazdu. Zwróciliśmy uwagę na kilka najważniejszych rozwiązań zastosowanych w tym modelu, a Kate dodała kilka przemyślanych pomysłów na mądre i bezstresowe spakowanie się na rodzinny świąteczny wyjazd — powiedział Jean- Philippe Roux, dyrektor ds. marketingu w Nissan Europe.