NISSAN: LEAF POJAZDEM SŁUŻBOWYM W UE

Komitet Regionów Unii Europejskiej otrzymał właśnie kluczyki do elektrycznego Nissana LEAF, który będzie wykorzystywany przez tę instytucję w czasie wizyt ważnych osobistości w Brukseli oraz jako pojazd służbowy ogólnego przeznaczenia.

Komitet Regionów reprezentujący interesy europejskich regionów w Brukseli podejmuje świadome starania na rzecz ograniczenia śladu węglowego swojej działalności i w ramach tej strategii wprowadził do swojego parku pojazdów model samochodu osobowego przyjazny dla środowiska. Dwuletnia umowa leasingowa na Nissana LEAF to potwierdzenie, że pierwszy na świecie pojazd elektryczny przeznaczony na masowy rynek jest liderem w segmencie ekologicznych samochodów.

– Komitet Regionów dąży do ograniczenia emisji i poprawy jakości powietrza w miastach i regionach w całej Europie. Proces ten zaczynamy od własnego podwórka, ograniczając emisję z samochodów użytkowanych przez naszą instytucję. Wprowadzenie pierwszego w pełni elektrycznego samochodu do naszego parku pojazdów ma też inny cel – w ten sposób przekazujemy obywatelom informację o istnieniu ekologicznych rozwiązań w zakresie mobilności – powiedziała Mercedes Bresso, przewodnicząca Komitetu Regionów UE.

Wydarzenie to miało miejsce wkrótce po przyjęciu pierwszych zamówień na Nissana LEAF w Belgii i stanowi doskonałą rekomendację dla ekologicznych walorów Europejskiego i Światowego Samochodu Roku 2011.

– To kolejny dowód, że w pełni elektryczny Nissan LEAF jest skutecznym rozwiązaniem pozwalającym ograniczać emisję. Cieszymy się, że jeden z naszych zeroemisyjnych samochodów mogliśmy dostarczyć Komitetowi Regionów – stwierdził Pierre Loing, szef Działu Pojazdów Zeroemisyjnych w europejskim oddziale Nissana.

Nissan w Europie

Oferta Nissana w Europie należy do najbardziej kompleksowych wśród producentów spoza kontynentu. Nissan zatrudnia ponad 12 500 osób w europejskich strukturach działów projektowania, badań i rozwoju, produkcji, logistyki oraz sprzedaży i marketingu. W ubiegłym roku zakłady Nissana w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji wyprodukowały ponad 528 000 pojazdów w takich segmentach, jak małe minivany, crossovery, pojazdy sportowo-użytkowe i pojazdy dostawcze. Nissan oferuje obecnie w Europie 24 zróżnicowane produkty.