NISSAN: NAJSZYBSI GRACZE W GRAN TURISMO PILNIE POSZUKIWANI

Nissan-Gran_Turis1

Tysiące zawodników mają szansę na rywalizację w oficjalnych mistrzostwach FIA w nowym programie – Nissan poszukuje kolejnego pokolenia szybkich graczy na PlayStation.

Najlepsi kierowcy ścigający się w Mistrzostwach Serii Producentów Gran Turismo certyfikowanych przez FIA — zorganizowanych w ramach nowej gry Gran Turismo Sport na PlayStation — wygrają podróż na Festiwal NISMO na torze Fuji International Speedway w Japonii.


Zobacz także:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

Udadzą się także do tokijskiej siedziby Polyphony Digital, która wydała grę. Wyłoniony zostanie także zwycięzca europejskiej serii e‑wyścigów Pucharu Nissan GT Sport.

Nissan-Gran_Turis2

Mistrzostwa GT Sport, stworzone przez Sony PlayStation we współpracy z Federation Internationale de l’Automobile, to pierwsze e‑sportowe wyścigowe mistrzostwa uznane przez FIA. Zainaugurowano je 10 lat po pierwszej edycji przełomowego programu Nissan PlayStation GT Academy, w którym gracze mieli szansę stać się prawdziwymi kierowcami wyścigowymi Nissana.

– Program Nissan GT Academy udowodnił, że niektórzy z najszybszych kierowców na świecie być może nigdy nie mieliby okazji ścigać się na torze, gdyby nie zauważono ich poczynań na konsoli. Ci chłopcy przesiedli się z kanapy do kokpitu, łamiąc tradycyjny model kariery odnoszącego sukcesy kierowcy wyścigowego. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Teraz widzimy, że wyścigi online są nie tylko alternatywą dla rzeczywistych zmagań na torze. Oficjalny tytuł Mistrza Serii Producentów FIA zdobyty w zawodach GT Sport to niezwykła szansa. Liczymy, że niektórzy z tych najlepszych graczy na świecie będą reprezentowali Nissana — powiedział Michael Carcamo, globalny dyrektor ds. sportu samochodowego w firmie Nissan.

Nissan-Gran_Turis3

Nissan GT Sport Cup

Najszybszy gracz, który wybierze Nissana jako swoją markę w każdym z trzech regionów Serii Producentów FIA (Ameryki, Azja i Europa), zostanie zaproszony w podróż do Japonii. Otrzyma on także uszyty na miarę kombinezon zespołu Nissana oraz przejdzie szkolenie prowadzone przez mentora z Nissana / GT Academy podczas Światowego Finału.

Ponadto gracze z Europy, którzy zdecydują się na markę Nissan w Serii Producentów FIA automatycznie biorą udział w walce o Puchar Nissan GT Sport.

12 najlepszych kierowców Nissana wyłonionych w rywalizacji o to trofeum w Europie w czerwcu, lipcu i sierpniu zakwalifikuje się do rundy finałowej Pucharu Blancpain GT Series Endurance, która odbędzie się we wrześniu w Barcelonie.

Nissan-Gran_Turis4

Dodatkowo najlepsi gracze ścigający się Nissanami w Serii Producentów FIA w Europie w czerwcu, lipcu i sierpniu będą mogli wziąć udział w obozie szkoleniowym Nissana na torze Silverstone. Tam będą zdobywali umiejętności jazdy po prawdziwym torze pod okiem mentorów.

W ostatecznym starciu we wspieranej przez Nissana serii GT Sport na PlayStation zmierzy się 36 graczy oraz dodatkowo 12 zawodników, którzy przejdą kwalifikacje ostatniej szansy na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Nowe wirtualne zawody są rozszerzeniem współpracy Sony PlayStation z GT Sport Motul Team RJN — prywatnym zespołem korzystającym z samochodów Nissan GT-R NISMO GT3 w mistrzostwach Blancpain Endurance 2018.

Lucas Ordóñez i Ricardo Sanchez — dwaj z 22 zawodników, którzy od początku programu GT Academy awansowali z graczy na prawdziwych kierowców — będą ścigać się na torze w barwach GT Sport Motul Team RJN.