NISSAN: NOWY QASHQAI JUŻ W POLSCE ALE NIE DO SPRZEDAŻY

Do Polski, kilka dni po światowej premierze, dotarł nowy Nissan Qashqai – jeden z ośmiu przeznaczonych na Europę samochodów pokazowych.

W najbliższych tygodniach wykorzystywane będą na potrzeby wewnętrzne importera, do szkoleń produktowych i do działań promocyjnych.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Nowe auto pojawi się w salonach w Polsce latem tego roku. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery rynkowej.

– Nasz kraj jest istotnym rynkiem dla producenta i tym bardziej cieszymy się, że to właśnie do nas przyjechał jeden z pierwszych egzemplarzy pokazowych nowego Nissana Qashqai. To duże wyróżnienie – wyjaśnia Dorota Pajączkowska, Communication Manager w Nissan Sales CEE.

Egzemplarz, który przyjechał do Warszawy, to samochód w wersji Tekna+ z silnikiem 1.3 DIG-T o mocy 158 KM z technologią mild hybrid, z manualną skrzynią biegów i napędem na jedną oś.

To trzecia odsłona Qashqaia. Eleganckiej linii nadwozia nadano nowoczesnego sznytu. Bardziej muskularna sylwetka podkreślona została m.in. wydatnymi nadkolami, mieszczącymi 20-calowe obręcze, zwiększonym rozstawem osi i powiększonym wlotem powietrza z przodu z motywem litery V. Nowy pojazd urósł nieznacznie. Rozstaw osi jest większy o 20 mm, a wymiary: długość – o 35 mm, wysokość o – 25 mm, a szerokość to 32 mm.

Wnętrze doświetlone jest białym światłem. Tradycyjny panel zegarów został w wyższych wersjach wyposażenia zastąpiony wielofunkcyjnym ekranem TFT o przekątnej 12,3 cala, który kierowca może skonfigurować według upodobań. Oferuje on wiele sposobów wyświetlania informacji z systemu nawigacji, rozrywki, danych o ruchu drogowym i stanie pojazdu przy pomocy wygodnego pokrętła na kierownicy.

Jego uzupełnieniem jest dodatkowy, 10,8 calowy ekran przezierny HUD (Head- Up Display).

Zelektryfikowany napęd i liczne systemy

Qashqai nowej generacji już w wersji podstawowej dostępny będzie ze znanym z poprzedniego modelu silnikiem benzynowym 1.3 DIG-T, ale z technologią mild hybrid. Jednostka została udoskonalona. Układ będzie dostępny w dwóch wariantach – o mocy 140 KM i 158 KM – z 6-biegową skrzynią manualną lub nową przekładnią Xtronic.

W 2022 roku Qashqai otrzyma także debiutujący na europejskim rynku nowy układ napędowy e-Power, w którym koła napędzane są wyłącznie silnikiem elektrycznym, a jednostka spalinowa wykorzystywana jest jedynie do wytwarzania energii elektrycznej i doładowywania akumulatora.

Nowy samochód oferuje szereg udogodnień. Zaawansowany system informacyjno- rozrywkowy NissanConnect to cyfrowy interfejs funkcji nawigacji. Został uzupełniony o szereg nowych możliwości, jak m.in. wewnętrzną sieć Wi-Fi obsługującą do siedmiu urządzeń. Niektórymi funkcjami samochodu można także sterować zdalnie, z poziomu aplikacji NissanConnect Services na smartfonie.

Nowy Qashqai wyposażony został w ulepszony system ProPILOT z Navi-Link. System m.in. automatycznie dostosowuje prędkość pojazdu do zmieniających się warunków na drodze, odczytując znaki drogowe i korzystając z danych z nawigacji. System komunikuje się z czujnikami monitorującymi strefę tzw. martwego pola widzenia. Przez odpowiednią korektę kierownicy pomaga zainterweniować, aby zapobiec manewrowi zmiany pasa ruchu.

Dzięki zoptymalizowanej funkcji ostrzeżeń systemu wykrywania ruchomych obiektów, nowy Qashqai może również zainterweniować, aby zapobiec kolizji przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego, poprzez uruchomienie układu hamulcowego i zatrzymanie samochodu w razie wykrycia w pobliżu poruszającej się przeszkody.