NISSAN: OBÓZ WYŚCIGOWY GT ACADEMY 2012

Obóz Wyścigowy GT Academy 2012 rozpocznie się dzisiaj, 18 sierpnia na znanym torze Silverstone w Anglii. Ponad 830 000 ludzi z całej Europy wzięło udział w czwartej edycji zawodów zorganizowanych przez Nissana i PlayStation, mających na celu zrobienie z gracza prawdziwego kierowcy wyścigowego.

Pozostało tylko 36 konkurentów. W ciągu siedmiu dni będą musieli pokazać doświadczonemu zespołowi, że to właśnie oni mogą pójść w ślady poprzednich absolwentów GT Academy – Lucasa Ordoñeza, Jordana Tressona i Janna Mardenborougha – i zostać profesjonalnymi kierowcami wyścigowymi.

Zawodnicy zostaną podzieleni na 6 grup terytorialnych: Francja (6 zawodników); Włochy (6); Anglia (5) i Irlandia (1); Hiszpania (3) i Portugalia (3); Belgia (3) i Holandia (3) oraz Austria (2), Szwajcaria (2) i Polska (2).


Zobacz także:
NISSAN: PONAD 830 000 UCZESTNIKÓW GT ACADEMY
NISSAN: GT ACADEMY LIVE W WARSZAWIE
NISSAN: GT ACADEMY LIVE W POZNANIU
NISSAN: GT ACADEMY LIVE WE WROCŁAWIU
NISSAN I PLAYSTATION: TRWAJĄ ELIMINACJE ONLINE
NISSAN I PLAYSTATION: 4. EDYCJA GT ACADEMY


Wszyscy zawodnicy wezmą udział w intensywnym programie szkoleniowym, który oceni, czy będą mogli przesiąść się z wirtualnych samochodów Gran Turismo5 do potężnych maszyn Nissana, takich jak 370Z i GT-R. Doświadczonemu zespołowi instruktorów z Silverstone będą pomagać doświadczeni kierowcy wyścigowi. Zaliczają się do nich: Kierowcy Formuły 1 Johnny Herbert (Anglia), René Arnoux (Francja), Vitantonio Liuzzi (Włochy), Sébastien Buemi (Szwajcaria) i Dani Clos (Hiszpania); kierowcy wyścigowi Bas Leinders (Belgia), Rob Barff (Anglia), Franck Mailleux (Francja) oraz absolwenci GT Academy Lucas (Hiszpania), Jordan (Francja) i Jann (Anglia); biorący udział w wyścigach samochodów turystycznych, Tim Coronel (Holandia).

Odbędzie się szereg eliminacji, w wyniku których pozostanie po jednym zawodniku z każdej grupy na dwa ostatnie dni Obozu Wyścigowego (piątek, 24 i sobota, 25 sierpnia). Finał zbiega się z wyścigiem World Endurance Championship (WEC) na torze Silverstone, w którym wezmą udział absolwenci GT Academy, Lucas Ordoñez i Jordan Tresson, którzy zasiądą za kierownicami samochodów LMP2, odpowiednio w zespołach Greaves Motorsport i Signatech Nissan – wspaniała demonstracja sukcesu programu GT Academy od chwili jego powstania w 2008 roku.

Zwycięzca europejskiej edycji Obozu Wyścigowego GT Academy nie będzie miał dużo czasu na złapanie oddechu, gdyż tuż po nim, wróci do Silverstone, aby wziąć udział w Programie Szkolenia Kierowców. Poza gwarancją zdobycia międzynarodowej licencji kierowcy wyścigowego w bardzo szybkim czasie, Program Szkolenia Kierowców przygotuje zwycięzcę do niezwykle trudnego i prestiżowego 24-godzinnego wyścigu w Dubaju, który odbędzie się w styczniu 2013 roku, gdzie zasiądzie za kierownicą samochodu wyścigowego Nissan 370Z GT4. Zwycięzca europejskiej edycji spotka się w Dubaju ze zwycięzcami Obozów Wyścigowych z Niemiec, Rosji i USA.

Przebieg europejskiego Obozu Wyścigowego GT Academy 2012 można śledzić na www.facebook.com/GTAcademy.