NISSAN POTWIERDZIŁ KIEROWCÓW DO SPORTU 2012

Nissan potwierdził nazwiska kierowców reprezentujących markę w imprezach sportowych w 2012 roku. Wszyscy są absolwentami Nissan PlayStation GT Academy: Lucas Ordonez, Jordan Tresson i Jann Mardenborough. Będą ścigać się w imieniu marki w trzech najbardziej prestiżowych seriach wytrzymałościowych na świecie.

26-letni Hiszpan Lucas Ordonez udowodnił w czasie ubiegłorocznego 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, że GT Academy to udane przedsięwzięcie, skutecznie przygotowujące kierowców do rywalizacji w największych międzynarodowych zawodach. Ordonez – największe dotychczasowe odkrycie GT Academy – dołączył do kampanii serii Le Mans Greaves Motorsport, podejmując kolejne wyzwanie. Będzie on walczył o mistrzostwo w klasyfikacji ogólnej samochodem LMP2 Zytek-Nissan obok Toma Kimber – Smitha i Alexa Brundle’a. W 24-godzinnym wyścigu Le Mans wystartuje z Martinem i Alexem Brundlem.

– 2011 rok był dla mnie niesamowity – powiedział Ordonez. W Signatech Nissan wiele się nauczyłem. Oni mi uwierzyli we mnie i zaufali mi, że wykonam zadanie. Nissan postawił przede mną kolejne wyzwanie: zdobycie mistrzostwa w klasyfikacji ogólnej. Z pomocą dwóch najlepszych zawodników i mistrzowskiego zespołu zamierzam wygrać europejską serią Le Mans za pierwszym podejściem. 24-godzinny wyścig Le Mans będzie dla mnie kolejną wielką próbą. Bardzo cieszę się z możliwości wystartowania Martinem (Brundlem), od którego wiele się nauczę. Martin, Alex i ja w jednym zespole to jedna z najsilniejszych obsad na LMP2. To wspaniale, że mogę coś takiego powiedzieć!

Kierowcą, którego w 2012 roku czeka najbardziej intensywne szkolenie jest Francuz Jordan Tresson. Zwycięzca GT Academy z 2010 roku ukończył mistrzowski debiutancki sezon wyścigów GT, ale teraz przechodzi do klasy LMP2 w ramach nowych Wytrzymałościowych Mistrzostw Świata FIA, jako członek zespołu Signatech Nissan. Przygotowując się do startu w 24-godzinnym wyścigu Le Mans latem, Tresson idzie w ślady Ordoneza.

– Tegoroczne przejście z GT do LMP2 to dla mnie ogromny krok naprzód – powiedział Tresson. Mogłem już przetestować samochód i wiem, jak szybko można nim pokonywać zakręty! Czeka mnie ciężka praca, ale jestem do niej gotowy. Start w Le Mans to spełnienie marzeń, zwłaszcza dla Francuza. Start w barwach francuskiego zespołu, zarówno w Le Mans, jak i w Wytrzymałościowych Mistrzostwach Świata FIA na tylu legendarnych torach to dla mnie coś wręcz niewyobrażalnego. To nie będzie łatwy rok. Mamy godnych przeciwników, a klasa LMP2 jest liczna, a wiele samochodów jest wyposażonych w silniki Nissana. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia naszego programu testowego, bo mam wrażenie, że dostaję największą szansę życiu.

Najmłodszym i najnowszym nabytkiem jest 20-letni Jann Mardenborough. Brytyjczyk zaledwie kilka miesięcy temu wygrał trzeci sezon GT Academy. Przeszedł też ciężki trening GT Academy, przygotowujący go do sezonu w serii Blancpain Endurance, w której będzie jeździł nowym wyścigowym GT3 – Nissanem GT-R Nismo GT3.

– Rok temu zrobiłem sobie przerwę w nauce i nawet nie próbowałem podejścia do GT Academy – a teraz czeka mnie pierwszy pełny sezon w roli kierowcy wyścigowego – wyjaśnił Mardenborough. Mam za sobą niesamowity sześciomiesięczny kurs GT Academy rozwijający moje umiejętności kierowcy. Szkolili mnie instruktorzy, z którym zaprzyjaźniłem się na całe życie. Jestem bardzo podekscytowany myślą o ściganiu się za kierownicą Nissana GT-R Nismo GT3. Nie czuję tremy. Raczej rozpiera mnie energia i chcę przetestować nowy samochód. Kwietniowa inauguracja sezonu w Monzy będzie dla mnie wielką chwilą, której nie mogę się doczekać!