NISSAN: RUSZA SPRZEDAŻ MODELU LEAF W POLSCE

N 1_103118_1_5

Nissan rozpoczyna sprzedaż modelu LEAF w Polsce. Cena nowego samochodu w podstawowej wersji Visia będzie wynosić 126 000 złotych. Pojazd zamówić można u autoryzowanych dealerów w Warszawie i Krakowie.

W swojej dwuipółletniej karierze 100 procentach elektryczny Nissan LEAF dowiódł, że „zero emisji” to nie sen. Obecnie na całym świecie jeździ prawie 60 000 egzemplarzy samochodów, które jeżdżą niemal bezgłośnie i nie emitują spalin ani dwutlenku węgla.


Zobacz także:
ECO


W nowym Nissanie LEAF wprowadzono około 100 zmian – niektóre są kluczowe, inne mniej istotne. Wszystkie jednak przyczyniły się do tego, że model stał się jeszcze lepszy. Nowy LEAF ma większy zasięg, większy bagażnik oraz jest bardziej komfortowy i przestronny. Niektóre zmiany podyktowane były sugestiami pierwszych użytkowników.

Podczas gdy pierwsza wersja produkowana była wyłącznie w Japonii, produkcja nowego Nissana LEAF na rynki lokalne będzie odbywać się również w Ameryce Północnej i Europie. Europejska produkcja rozpoczęła się w brytyjskim Sunderland z końcem marca.

N 2_103116_1_5

Wśród zmian wymienić można następujące elementy:
– dłuższy zasięg – obecnie 199 km;
– opcjonalna ładowarka 6,6 kW, która skraca czas ładowania o połowę;
– zmiany wyglądu wlotu powietrza poprawiające aerodynamikę pojazdu;
– przeniesienie ładowarki do komory silnikowej, co umożliwiło powiększenie pojemności bagażnika;
– obniżenie masy pojazdu średnio o 32 kg a w wersji Visia nawet o ok. 50 kg;
– zestrojenie zawieszenia pod kątem europejskich warunków drogowych;
– udoskonalenie przednich foteli – dzięki wprowadzonym modyfikacjom zwiększono ich komfort oraz przestrzeń dla pasażerów tylnej kanapy;
– szersza gama kolorów.

Nowy LEAF jest produkowany w trzech głównych poziomach specyfikacji: Visia, Acenta i Tekna. Wersje Acenta i Tekna są wyposażone w system komunikacji Carwings, natomiast wersja Visia posiada nowy system nawigacji Nissan Connect 2.0. Ponieważ Carwings nie jest jeszcze dostępny w regionie Europy środkowo – wschodniej, Nissan Sales Central & Eastern Europe postanowił wprowadzić na rynek model LEAF początkowo w wersji Visia. Wprowadzenie wyższych wersji jest planowane w terminie późniejszym, zgodnie z oczekiwaniami klientów.

N 3_103119_1_5

Cena w Polsce nowego Nissana LEAF w podstawowej wersji Visia będzie wynosić 126 000 złotych. Koszt elementów wyposażenia opcjonalnego:
– system NissanConnect 2.0 z kamerą cofania: 3 200 zł;
– ładowarka 6,6 kW: 4 000 zł;
– lakier metaliczny : 2 400 zł.

Podczas pierwszego etapu wprowadzania Nissana LEAF na rynek oficjalnymi dealerami w Polsce będą:
– Zaborowski, Warszawa, ul. Puławska 276;
– Japan Motors, Kraków, ul. Jasnogórska 60.

Wydania pierwszych samochodów nastąpią z początkiem lipca.