NISSAN: SZERSZA WSPÓŁPRACA Z FEDEXEM

N 1_96203_1_5

Nissan Motor Co. Ltd. nawiązał współpracę z FedEx Express, największą na świecie firmą transportową, w celu przeprowadzenia testów drogowych w Singapurze elektrycznego pojazdu użytkowego e-NV200.

Kompleksowy program testów ogłoszono wspólnie przez obie firmy podczas Hannover Motor Show jesienią 2012 r. Wprowadzenie samochodu do oferty planowane jest na rok 2014. Przewiduje się, że po zakończeniu sesji w Singapurze program zostanie rozszerzony na inne kraje, takie jak Brazylia i Stany Zjednoczone.


Zobacz także:
ECO


Przed oficjalnym potwierdzeniem współpracy partnerzy sprawdzali wspomniany model w Wielkiej Brytanii i Japonii. Mocno zaangażowane w ograniczanie wpływu swojej działalności na środowisko firmy wybrały Singapur jako pierwszy obszar testowy w ramach programu ze względu na aktywną postawę tego kraju w zakresie polityki ochrony środowiska, w tym walki z zanieczyszczeniem powietrza.

N 3_96218_1_5

Na czas zaplanowanych na miesiąc testów Nissan przekaże firmie FedEx Express podłączony do systemu monitoringu egzemplarz modelu e-NV200 do wykorzystania w charakterze pojazdu dostawczego. Po miesiącu firmy ocenią potencjał pojazdu w zakresie wykorzystania go do obsługi naziemnej międzynarodowych ładunków lotniczych. Wnioski wyciągnięte z tej próby posłużą w dalszym procesie rozwoju modelu.

Elektryczny Nissan e-NV200, którego debiut rynkowy planowany jest na rok 2014, to drugi po modelu LEAF elektryczny samochód przeznaczony do sprzedaży globalnej. Pojazd użytkowy oferuje przestronność, uniwersalność i praktyczność znaną z bazowej wersji vana użytkowego NV200, a ponadto oferuje dobre osiągi, które udało się uzyskać dzięki zastosowaniu napędu znanego z Nissana LEAF. e-NV200 zapewnia wyjątkowo płynne przyspieszenie i cichą jazdę. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu telematycznego oraz możliwości wykorzystania akumulatorów jako źródła prądu dla zewnętrznych urządzeń (np. pilarki), samochód oferuje szeroki potencjał zastosowań w różnych obszarach biznesu.

N 2_96206_1_5