NISSAN: SZYBKIE ŁADOWARKI JUŻ W EUROPIE

Nissan poinformował, że do Europy dotarło pierwsze 400 szybkich ładowarek stałoprądowych, które zostaną zainstalowane w ważnych lokalizacjach na całym kontynencie.

Ładowarki stałoprądowe podające napięcie 400 V umożliwiają naładowanie akumulatorów Nissanów LEAF oraz innych pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardem ChadeMO do 80 procent pojemności w zaledwie 30 minut.

W ładowarkach zastosowano opatentowane, przełomowe rozwiązania konstrukcyjne opracowane przez Nissana. Urządzenia mają certyfikaty CE i TUV ważne we wszystkich krajach europejskich.

Nowe szybkie ładowarki zaprojektowane przez Nissana pozwolą posiadaczom kompatybilnych pojazdów elektrycznych na znacznie dalsze podróże i pokonywanie zdecydowanie większych odległości. Ładowarki Nissana zostaną zainstalowane w ważnych węzłach transportowych, takich jak miejsca obsługi podróżnych przy autostradach, a także w portach lotniczych i przy centrach handlowych. Nissan udostępnia te urządzenia bezpłatnie w celu zainicjowania i przyspieszenia procesu budowy krajowych sieci ładowania, które zapewnią większą mobilność użytkownikom pojazdów elektrycznych.

W ramach projektu powstanie kilka zeroemisyjnych korytarzy, takich jak trasa z Paryża do Amsterdamu, która po ukończeniu instalacji urządzeń zdecydowanie ułatwi właścicielom Nissanów LEAF podróżowanie między stolicą Francji a największym miastem Holandii. Pierwsze korytarze będą wyposażone w ładowarki instalowane przez partnerów Nissana, którzy podjęli się sprzedaży lub produkcji nowego innowacyjnego systemu na warunkach licencyjnych. W ciągu najbliższych 2 lat partnerzy komercyjni zainstalują tysiące ładowarek, przyczyniając się do dalszej rozbudowy sieci ładowania pojazdów elektrycznych.

Nowe ładowarki są o 50 proc. mniejsze i o połowę tańsze (cena podstawowej wersji nie przekracza 10 000 euro) od poprzedniego modelu szybkiej ładowarki, co sprawia, że ich instalacja jest znacznie prostsza i bardziej opłacalna dla komercyjnych operatorów. Projekt instalacji ładowarek jest częścią aktywnego podejścia Nissana do rynku pojazdów elektrycznych, w ramach którego firma stara się udostępniać zeroemisyjną motoryzację większej liczbie europejskich konsumentów.

– To pierwszy i duży krok w tworzeniu europejskiej sieci stacji szybkiego ładowania, która pozwoli większej liczbie ludzi przemieszczać się pojazdami elektrycznymi. Tworzymy infrastrukturę, z której będą mogły korzystać nie tylko Nissany LEAF, ale wszystkie pojazdy zgodne ze standardem ChadeMo. Dalszą rozbudowę sieci ułatwia fakt przystosowania ładowarek do pracy w systemie szybkiego ładowania prądem zmiennym 43 kW stosowanym przez naszego partnera w Sojuszu, firmę Renault. Nissan przyjął podejście polegające na przezwyciężaniu barier dla posiadaczy pojazdów elektrycznych zamiast czekać, aż inni zrobią to za nas. Uważamy, że takie całościowe podejście ma zasadnicze znaczenie dla dalszego powodzenia programu pojazdów elektrycznych w Europie – powiedział Paul Willcox, Starszy Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu w europejskim oddziale Nissana.

Więcej informacji o pojazdach elektrycznych Nissan znajduje się na stronie: www.nissan-zeroemission.com.