NISSAN: ZAMÓWIONO JUŻ 10 TYSIĘCY AUT e-NV200 40 kWh

e-NV200-nissan1

W całej Europie rośnie zainteresowanie zrównoważonym rozwojem wśród flotowych użytkowników samochodów dostawczych. Rekordowe wyniki sprzedaży uzyskał Nissan e‑NV200.

Szczególnie chętnie kupują go firmy obsługujące ostatni odcinek dostawy towarów. Model z akumulatorem o pojemności 40 kWh znalazł już 10 tysięcy odbiorców.


Zobacz relacje:

ECO

UŻYTKOWE


 

e‑NV200 to najlepiej sprzedający się bezemisyjny lekki samochód użytkowy na 10 rynkach europejskich w ubiegłym roku, w tym w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii, we Włoszech i w Polsce. Obie odmiany — dostawczy furgon i osobowa Evalia — cieszą się popularnością wśród największych firm z branży dostawczo- transportowej oraz wynajmu samochodów. Ostatnio zamówienia flotowe złożyły firmy DHL i Chronopost.

Nissan użytkowany zarówno komercyjnie, jak i prywatnie, jest praktycznym pojazdem, w którym zastosowano rozwiązania zapożyczone z furgonu NV200 oraz napęd elektryczny z modelu LEAF. Dzięki inteligentnemu wykorzystaniu przestrzeni oraz nowemu akumulatorowi o pojemności 40 kWh unowocześniony pojazd zachował możliwości przewozowe, w tym 4,2 m3 przestrzeni ładunkowej oraz LEAF do 742 kg.

Wydajny zespół napędowy i akumulator zapewniają zasięg. Według rygorystycznej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich (WLTP) w pełni naładowany akumulator pozwala na przejechanie 200 km w cyklu mieszanym i nawet 301 km w cyklu miejskim — to o 60 proc. więcej w porównaniu z akumulatorem poprzedniej generacji.

Nowy e‑NV200 oferuje także kilka wygodnych opcji ładowania. Oprócz standardowego domowego gniazdka 230 V kierowca może skorzystać z półszybkiej ładowarki naściennej, która pozwala na naładowanie wyczerpanego akumulatora do pełna w ciągu 7,5 godziny. Szybka ładowarka pozwala natomiast zwiększyć zapas energii z 20 do 80 proc. w zaledwie 40 do 60 minut.

– Sukces e‑NV200 świadczy o tym, że zaoferowaliśmy właściwy produkt we właściwym czasie. Przyspieszenie elektryfikacji flot samochodów — zwłaszcza w centrach miast — niewątpliwie jest dla naszych klientów wyzwaniem. Dlatego też widzimy potrzebę ścisłej współpracy z nimi oraz zapewnienia im optymalnego ekosystemu wspomagającego sprawne przestawienie się na samochody elektryczne. Dzięki inteligentnej konstrukcji i bezemisyjnemu zespołowi napędowemu Nissan e‑NV200 jest doskonałym narzędziem pomagającym firmom w maksymalizacji wyników operacyjnych i budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości – powiedział Paolo D’Ettore, dyrektor działu lekkich pojazdów użytkowych w Nissan Europe.

Od czasu premiery rynkowej w 2014 roku e‑NV200 cieszy się powodzeniem w całej Europie. Łącznie dostarczono już klientom ponad 25 000 egzemplarzy tego modelu.