NOKIAN: FIŃSKA FIRMA PONOWNIE NA LIŚCIE DJSI WORLD

Nokian Tyres czwarty rok z rzędu została ujęty na prestiżowej liście DJSI World wśród przedsiębiorstw wyróżnionych przez Dow Jones za zrównoważony rozwój.

Firma trafiła także na listę DJSI Europe, na której obowiązują jeszcze bardziej rygorystyczne kryteria.


Zobacz także:

OPONY

ECO


 

Oznacza to, że Nokian Tyres należy do marek mających największe osiągnięcia pod względem zrównoważonego rozwoju na świecie. Firma uzyskała pełne 100 punktów w kategoriach: zarządzanie jakością i wycofywaniem produktów, sprawozdawczość środowiskowa, polityka środowiskowa i zarządzanie oraz sprawozdawczość społeczna.

– Jesteśmy dumni z pozycji lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i z uzyskanego wyróżnienia. W maju 2020 r. Nokian Tyres został pierwszym producentem opon, który uzyskał oficjalne zatwierdzenie swoich celów popartych naukowo – Science Based Targets – w zakresie redukcji emisji CO2. Nasz globalny zespół nie szczędzi starań, by osiągnąć te cele i nieustannie się doskonalić pod względem zrównoważonego rozwoju — mówi Jukka Moisio, prezes i dyrektor generalny.

W ciągu sześciu lat firma Nokian Tyres zmniejszyła emisje CO2 związane z produkcją o 44 proc. Opór toczenia opon Nokian Tyres zmniejszył się średnio o 8 proc., co przekłada się na eliminację spalin z 65 000 samochodów rocznie. Celem tych zdecydowanych działań jest zwiększenie zalet ekologicznych produktów bez kompromisów pod względem bezpieczeństwa.

Indeks DJSI World obejmuje firmy przodujące pod względem zrównoważonego rozwoju na świecie, wyznaczone przez SAM, obecnie spółkę należącą do S&P Global. SAM ocenia co roku ponad 7300 firm z całego świata. Ocena Corporate Sustainability Assessment już od 1999 roku opiera się na kryteriach branżowych oraz istotnych z finansowego punktu widzenia.

Dla inwestorów jest to wartościowa i wszechstronna ocena zrównoważonego rozwoju firmy. Podstawą tegorocznej oceny firm były ich wyniki z roku 2019. Na listach uwzględniane są tylko przodujące firmy z poszczególnych branż.