NOWY JORK 2012: DEBIUT NISSAN NV200 TAXI 2014

Żółte taksówki – znany na całym świecie symbol Nowego Jorku – przewożą codziennie 600 000 pasażerów. Pierwszy pełny prototyp „Taksówki przyszłości” mogą już oglądać jej przyszli kierowcy, pasażerowie i właściciele. Nissan NV200 Taxi 2014 miała swój światowy debiut.

Nastapił on na specjalnej prezentacji zorganizowanej w SoHo z udziałem prezesa i dyrektora naczelnego Nissana Carlosa Ghosna oraz burmistrza Nowego Jorku Michaela R. Bloombeerga.

Po prezentacji Taksówka przyszłości została przetransportowana na Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny Nowy Jork 2012, gdzie będą ją mogli oglądać nowojorczycy i goście z całego świata. Salon motoryzacyjny w Jacob Javits Center był otwarty dla publiczności w dniach 6-15 kwietnia.

– Jesteśmy dumni, że możemy przedstawić Nowemu Jorkowi nową erę miejskiej mobilności w postaci nowojorskiej Taksówki przyszłości, czyli Nissana NV200 Taxi – powiedział Ghosn. W Taksówce przyszłości przygotowanej specjalnie dla Nowego Jorku Nissan wykorzystał globalne doświadczenie w budowie pojazdów komercyjnych, a także opinie nowojorskich taksówkarzy i ich pasażerów, którzy zwrócili uwagę na konieczność udoskonalenia niektórych rozwiązań stosowanych we współczesnych taksówkach. Taksówka Nissana wyróżnia się bezprecedensową innowacyjnością i zapewni komfort podróżowania 600 000 nowojorczyków codziennie korzystających z tego środka transportu.

Po dwuletnim procesie oceny ofert według rygorystycznych kryteriów w maju 2011 roku Nowojorska Komisja ds. Taksówek i Limuzyn (TLC) wybrała Nissana NV200 Taxi jako wyłączny model nowojorskiej taksówki, który będzie eksploatowany na ulicach tego miasta od końca 2013 roku.

Nissan przeprowadzi intensywne testy weryfikacyjne Nissana NV200 Taxi przed wprowadzeniem modelu do sprzedaży. Ponadto, zgodnie z zapowiedzią burmistrza Bloomberga z maja 2011 roku, Taksówka przyszłości będzie pierwszą taksówką w Nowym Jorku, którą sprawdzono w testach zderzeniowych z całym wyposażeniem takiego pojazdu, łącznie z przegrodą.

Nissan NV200 Taxi będzie produkowany w zakładach Nissana w Ameryce Północnej w Cuernavaca w Meksyku. Cena detaliczna sugerowana przez producenta za standardowo wyposażony model wyniesie około 29 700 USD.

Aktualne wiadomości oraz informacje o wydarzeniach dotyczących Taksówki przyszłości znajdują się w serwisie Twitter pod adresem www.twitter.com/taxioftomorrow lub na stronie
www.taxioftomorrow.com.